ბნუ-ს პროფესორების კოლექტიური მონოგრაფია გამოქვეყნდა და ხელმისაწვდომია Amazon-ზე
ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის პროფესორების მრავალწლიანი სამეცნიერო და კვლევითი საქმიანობის შედეგად მომზადებული კოლექტიური მონოგრაფია გამოიცა და საერთაშორისო ელექტრონულ პლატფორმაზე Amazon განთავსდა.
მონოგრაფია აერთიანებს უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალის მიერ ბოლო წლებში განხორციელებული კვლევების შედეგებს და მოიცავს საზღვაო ტრანსპორტის, საზღვაო მენეჯმენტის, ლოგისტიკის, მომარაგების ჯაჭვის, ტრანსპორტის ორგანიზებისა და მართვის, საზღვაო ურთიერთობების, შავი ზღვის აუზის სატრანსპორტო-ლოგისტიკური თავისებურებების, ასევე საზღვაო ბიზნესში, ფინანსებში, ტრანსპორტსა და მენეჯმენტში თანამედროვე საინფორმაციო ტექნოლოგიების დანერგვის საკითხებს.
ნაშრომში განსაკუთრებული ყურადღება ეთმობა საზღვაო სფეროს თანამედროვე გამოწვევებსა და მათი გადაჭრის შესაძლო გზებს. გამოცემა წარმოადგენს ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის პროფესორების მიერ სხვადასხვა მიმართულებით ჩატარებული სამეცნიერო კვლევების ერთგვარ შეჯამებას და მნიშვნელოვან წვლილს შეიტანს საზღვაო მეცნიერებების, ტრანსპორტისა და ლოგისტიკის სფეროების განვითარებაში.
მონოგრაფია ხელმისაწვდომია Amazon-ის პლატფორმაზე: https://tinyurl.com/4dcksp2h
ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტი ულოცავს მონოგრაფიის ავტორებს აღნიშნულ მნიშვნელოვან სამეცნიერო მიღწევას და წარმატებებს უსურვებს მათ შემდგომ კვლევით საქმიანობაში.

BNU Professors' Collective Monograph Has Been Published and is Available on Amazon
As a result of years of scientific and research activities by professors at Batumi Navigation University, a collective monograph has been published and placed on the international electronic platform Amazon.
The monograph combines the results of research conducted by the university's academic staff in recent years. It covers topics such as maritime transport, maritime management, logistics, supply chain, transport organization and management, maritime relations, transport and logistical features of the Black Sea basin, as well as the implementation of modern information technologies in maritime business, finance, transport and management.
Particular attention in the work is given to modern challenges in the maritime sector and potential ways to solve them. The publication serves as a summary of the scientific research conducted by professors of Batumi Navigation University in various directions and will make a significant contribution to the development of the fields of maritime sciences, transport and logistics.
The monograph is available on the Amazon platform: https://tinyurl.com/4dcksp2h
Batumi Navigation University congratulates the authors of the monograph on this significant scientific achievement and wishes them success in their future research activities.