ონლაინ ღონისძიება ბოლონიის პროცესის შესახებ უმაღლესი განათლების ინსტიტუტებისთვის
2025 წლის 8 დეკემბერს, 12:00 საათზე, Erasmus+-ის ეროვნული ოფისი საქართველოში, უმასპინძლებს ონლაინ ღონისძიებას ბოლონიის პროცესის შესახებ უმაღლესი განათლების ინსტიტუტებისთვის.
დისკუსია შეეხება შემდეგ თემებს: ხარისხის ჩარჩოები, საქართველოსა და ევროკავშირის დონეზე არსებული სტანდარტები, საუკეთესო პრაქტიკების გაზიარება, და ა.შ.
ღონისძიებას გაუძღვებიან ექსპერტები: თამარ სანიკიძე (უმაღლესი განათლების რეფორმის ექსპერტი საქართველოში HERE), ლაშა მარგიშვილი (განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორის მოადგილე), და მოწვეული ექპერტები: Peter Levente LAKATOS - Board Member at ENQA და Merel EIMERS - Policy Officer at Nuffic.
ღონისძიებაზე დასასწრებად აუცილებელია გაიაროთ რეგისტრაცია მოცემული ბმულის საშუალებით: https://forms.gle/dkXtB3x6MBGZ1QNy8

Online Event on the Bologna Process for Higher Education Institutions
On 8 December 2025 at 12:00, the Erasmus+ National Office in Georgia will host an online event on the Bologna Process for higher education institutions.
The discussion will cover the following topics: quality frameworks, existing standards at the Georgian and EU levels, sharing best practices and more.
The event will be led by experts: Tamar Sanikidze (Higher Education Reform Expert in Georgia – HERE), Lasha Margishvili (Deputy Director of the National Center for Educational Quality Enhancement) and invited experts: Peter Levente LAKATOS (Board Member at ENQA) and Merel EIMERS (Policy Officer at Nuffic).