საერთაშორისო სამეცნიერო და პრაქტიკული კონფერენცია
2025 წლის 25 თებერვალს, ბნსუ-ს თანაორგანიზებით, უკრაინაში, ქალაქ ლუცკში ჩატარდა საერთაშორისო სამეცნიერო და პრაქტიკული კონფერენცია თემაზე: “ციფრული ტრანსფორმაცია: გამოწვევები და სტრატეგიები”.
კონფერენციის მუშაობაში მონაწილეობა მიიღეს ბნსუ-ს კვლევების ცენტრის ხელმძღვანელმა, პროფესორმა ბადრი გეჩბაიამ და ბიზნესისა და ლოგისტიკის ფაკულტეტის დეკანმა, პროფესორმა ქეთევან გოლეთიანმა. კონფერენციის მუშაობაში მონაწილეობას იღებდნენ კოლეგები მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნებიდან.
ბნსუ-ს წარმომადგენლები მოხსენებებით წარსდგნენ პლენარულ სხდომაზე. ამავე სხდომაზე, უნივერსიტეტის აკადემიური საბჭოს გადაწყვეტილებით, ბადრი გეჩბაიასა და ქეთევან გოლეთიანს საპატიო დოქტორების წოდება მიენიჭათ.

The International Scientific and Practical Conference
On February 25, 2025, the city of Lutsk, Ukraine, hosted an international scientific and practical conference on Digital Transformation: Challenges and Strategies co-organized by BNTU.
Professor Badri Gechbaia, Head of the BNTU Research Center and Professor Ketevan Goletiani, Dean of the Faculty of Business and Logistics, actively participated in the conference alongside colleagues from various countries.
BNTU representatives delivered presentations during the plenary session. At the same session, the University’s Academic Council awarded Badri Gechbaia and Ketevan Goletiani the title of Honorary Doctors.