ანონსი ბნუ-ს აკადემიური პერსონალისა და ახალგაზრდა მკვლევრებისთვის
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო-ში მიღებულიინფორმაციის თანახმად, გავრცელდა ინფორმაცია UNESCO–Al Fozan საერთაშორისოპრემიისშესახებ, რომელიც მიზნად ისახავს ახალგაზრდა მეცნიერების მხარდაჭერასმეცნიერების, ტექნოლოგიების, ინჟინერიისა და მათემატიკის (STEM) სფეროებში.
პრემიის მიზანია ხელი შეუწყოს იმ ახალგაზრდა მკვლევრებისა და მეცნიერების აღიარებას, რომლებიც მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვთ STEM მიმართულებების განვითარებასა დაინოვაციების ხელშეწყობაში.
ნომინაციების წარდგენის საბოლოო ვადა: 2026 წლის 30 ნოემბერი
განაცხადების შევსება შესაძლებელია ონლაინ შემდეგ ბმულზე: https://apply.unescoalfozanprize.org/register
UNESCO–Al Fozan საერთაშორისო პრემიის შესახებ დეტალური ინფორმაცია წარმოდგენილიადანართის სახით.
დაინტერესების შემთხვევაში, გთხოვთ დაუკავშირდეთ ბნუ-საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურს; ელ-ფოსტა: g.gabedava@bnu.edu.ge

Announcement for BNU Academic Staff and Early-Career Researchers
According to the information received by the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia, information has been released regarding the UNESCO–Al Fozan International Prize, which aims to support young scientists in the fields of Science, Technology, Engineering, and Mathematics (STEM).
The Prize seeks to recognize young researchers and scientists who have made significant contributions to the advancement of STEM disciplines and the promotion of innovation.
Nomination deadline: 30 November 2026
Applications can be submitted online via the following link: https://apply.unescoalfozanprize.org/register
Detailed information about the UNESCO–Al Fozan International Prize is provided in the attached documentation.