ანონსი ბნუ-ს აკადემიური პერსონალისა და სტუდენტებისთვის
საგანმანათლებლო პროგრამა – “Adobe Creative Campus” - საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო-ში მიღებული ინფორმაციის თანახმად, გავრცელდა ინფორმაცია საგანმანათლებლო პროგრამის — „Adobe Creative Campus“ შესახებ.
აღნიშნული პროგრამა მიზნად ისახავს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებისმხარდაჭერას სტუდენტებში კრეატიული, ციფრული და ხელოვნური ინტელექტის უნარებისგანვითარების მიმართულებით.
პროგრამა:
• აერთიანებს მსოფლიოს წამყვან უნივერსიტეტებს;
• უზრუნველყოფს სტუდენტებისთვის წვდომას თანამედროვე ციფრულ ინსტრუმენტებზე, მათშორის: Adobe Creative Cloud;  Adobe Express;  Adobe Firefly და სხვა;
• ხელს უწყობს სწავლების ინოვაციური მიდგომების დანერგვას.
პროგრამის მიზანია სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის მხარდაჭერა თანამედროვეციფრული ტექნოლოგიებისა და AI ინსტრუმენტების ეფექტიანად გამოყენებაში.
დაინტერესების შემთხვევაში, გთხოვთ დაუკავშირდეთ ბნუ- საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურს, ელ-ფოსტა: g.gabedava@bnu.edu.ge

Announcement for BNU Academic Staff and Students
Educational Programme – “Adobe Creative Campus” - According to the information received by the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia, information has been disseminated regarding the educational programme “Adobe Creative Campus.”
The programme aims to support higher education institutions in the development of students’ creative, digital, and artificial intelligence skills.
The programme:
- brings together leading universities from around the world;
- provides students with access to modern digital tools, including: Adobe Creative Cloud; Adobe Express; Adobe Firefly and others;
- promotes the implementation of innovative teaching approaches.
The programme is intended to support students and academic staff in the effective use of modern digital technologies and AI tools.
For further information, please contact the International Relations Office of Batumi Navigation University, email: g.gabedava@bnu.edu.ge