ჩეხეთის მთავრობის სასტიპენდიო პროგრამა - 2026–2027 აკადემიური წელი
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო-ში ჩეხეთისრესპუბლიკის განათლების, მეცნიერების, ახალგაზრდობისა და სპორტის სამინისტრო-დანშემოსული ინფორმაციის საფუძველზე გამოცხადდა ჩეხეთის მთავრობის მიერ საქართველოსმოქალაქეებისთვის განკუთვნილი სასტიპენდიო პროგრამა ჩეხეთის რესპუბლიკის საჯაროუმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში 2026–2027 აკადემიური წლისთვის.
აღნიშნული პროგრამა ხორციელდება ყოველწლიურად და ეფუძნება 2017 წელს გაფორმებულშეთანხმებას საქართველოსა და ჩეხეთის რესპუბლიკის შესაბამის სამინისტროებს შორისგანათლებისა და მეცნიერების სფეროში თანამშრომლობის შესახებ.
პროგრამის ფარგლებში საქართველოს მოქალაქეებს ეძლევათ შესაძლებლობა ისწავლონჩეხეთის რესპუბლიკის საჯარო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში შესაბამისისასტიპენდიო პირობებით.
სასტიპენდიო პროგრამის შესახებ დეტალური ინფორმაცია წარმოდგენილია დანართის სახით.
დაინტერესების შემთხვევაში, გთხოვთ დაუკავშირდეთ ბნუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურს; ელ-ფოსტა: g.gabedava@bnu.edu.ge

Based on the information received by the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia from the Ministry of Education, Youth and Sports of the Czech Republic, the Czech Government Scholarship Programme for Georgian citizens has been announced for studies at public higher education institutions of the Czech Republic for the 2026–2027 academic year.
This programme is implemented annually and is based on the Agreement on Cooperation in the Fields of Education and Science, signed in 2017 between the relevant ministries of Georgia and the Czech Republic.
Within the framework of the programme, Georgian citizens are offered the opportunity to study at public higher education institutions in the Czech Republic under scholarship conditions.