Erasmus+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში გამოცხადდა კონკურსი ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის ადმინისტრაციული პერსონალისთვის პარტნიორ ევროპულ უნივერსიტეტში - "ვროცლავის ტრანსპორტისა და ლოგისტიკის საერთაშორისო უნივერსიტეტი" (პოლონეთი) 2023/2024 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრისათვის.
Erasmus + ისგაცვლითი პროგრამა ადმინისტრაციული პერსონალის საერთაშორისო მობილობისთვის ითვალისწინებს მგზავრობის ხარჯის დაფარვას და გასცემს სტიპენდიებს. სტიპენდიის ოდენობა განსაზღვრულია Erasmus+ ის სახელმძღვანელოსა და მიმღები ქვეყნის კანონმდებლობის შესაბამისად.
- ადმინისტრაციული პერსონალი კონკურსის მიმდინარეობისა და მობილობის განხორციელებისას უნდა იყოს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლოუ ნივერსიტეტის შტატიანი თანამშრომელი;
- უნდა წარმოადგინოს წინასწარი თანხმობის ან მოწვევის წერილი რელევანტური დეპარტამენტის/სამსახურის წარმომადგენლისგან, რომელიც გაუწევს უშუალო მასპინძლობას მობილობის პერიოდში. აღნიშნული მოთხოვნა არშეეხება იმ აპლიკანტებს, რომელთა მიერ შერჩეული მასპინძელი უნივერსიტეტი კონკურსის პერიოდში არ ითხოვს თანხმობის წერილის მოპოვებას;
- იმ შემთხვევაში, თუ კანდიდატს უკვე აქვს მონაწილეობა მიღებული ადმინისტრაციული პერსონალის გაცვლით პროგრამაში, იგივე შინაარსის (იგულისხმება ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობა) ახალი განაცხადის შემოტანის მომენტისთვის ბოლოს განხორციელებული მობილობიდან გასული უნდა იყოს 6 თვე.
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად, დაინტერესებულმა ადმინისტრაციულმა პერსონალმა შემდეგი დოკუმენტები უნდა წარმოადგინოს ინგლისურ ენაზე:
- ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელი სერტიფიკატი/ცნობა (მინ. მოთხოვნა B2 დონე) - საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი, ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელი ცნობა უნივერსიტეტიდან, ან დიპლომი, რომელიც ადასტურებს, რომ აპლიკანტს დამთავრებული აქვს ინგლისურ ენოვანი პროგრამა;
- ცნობასამუშაოადგილიდან (ინგლისურენაზე);
- მშობლიურ უნივერსიტეტში უშუალო ხელმძღვანელის მიერ ხელმოწერილი მობილობის ხელშეკრულება;
განიხილება მხოლოდ სრულყოფილი განაცხადები. დაუშვებელია კონკურსისათვის საჭირო დოკუმენტების ეტაპობრივად გამოგზავნა. ასეთ შემთხვევაში, კანდიდატია ვტომატურად მოიხსნება კონკურსიდან.
კანდიდატებს განაცხადების წარმოდგენა შეუძლიათ ელექტრონული ფორმით 2024 წლის 5 მარტის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე: erasmusplus@bntu.edu.ge

In the context of the Erasmus+ exchange program, a competition has been announced for the administrative staff of Batumi Navigation Teaching University to participate in mobility at the partner European University, the "International University of Transport and Logistics in Wroclaw" (Poland) for the spring semester of the 2023/2024 academic year.
- Be a full-time employee of Batumi Navigation Teaching University during the competition and mobility period.
- Provide a letter of prior consent or invitation from a representative of the relevant department/service at the host university during the mobility period. This requirement is waived for applicants whose selected host university does not request such a letter during the competition period.
- If the candidate has previously participated in the administrative staff exchange program, at least 6 months must have elapsed since the last mobility application with the same content (including administrative staff mobility) at the time of submitting a new application.
- English Language Proficiency Certificate/Certificate (Minimum Requirement B2 Level) - An internationally recognized certificate, an English language proficiency certificate from a university, or a diploma certifying completion of an English language program;
- Certificate from employer (in English);
- Prior consent letter from the relevant department/service representative of the host university (email consent is sufficient);
- Letter of recommendation;
- Georgian language documents must be translated into English and notarized.
- The duration of mobility is 7 days.
Candidates can submit applications electronically until March 5, 2024, at the following address: erasmusplus@bntu.edu.ge