Erasmus+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში გამოცხადდა კონკურსი ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციული პერსონალისთვის პარტნიორ ევროპულ უნივერსიტეტში - "ვროცლავის ტრანსპორტისა და ლოგისტიკის საერთაშორისო უნივერსიტეტი" (პოლონეთი) 2025/2026 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრისათვის.
Erasmus +-ის გაცვლითი პროგრამა ადმინისტრაციული პერსონალის საერთაშორისო მობილობისთვის ითვალისწინებს მგზავრობის ხარჯის დაფარვას და გასცემს სტიპენდიებს. სტიპენდიის ოდენობა განსაზღვრულია Erasmus+ ის სახელმძღვანელოსა და მიმღები ქვეყნის კანონმდებლობის შესაბამისად.
- ადმინისტრაციული პერსონალი კონკურსის მიმდინარეობისა და მობილობის განხორციელებისას უნდა იყოს ბათუმის ნავიგაციის ნივერსიტეტის შტატიანი თანამშრომელი;
- უნდა წარმოადგინოს წინასწარი თანხმობის ან მოწვევის წერილი რელევანტური დეპარტამენტის/სამსახურის წარმომადგენლისგან, რომელიც გაუწევს უშუალო მასპინძლობას მობილობის პერიოდში. აღნიშნული მოთხოვნა არ შეეხება იმ აპლიკანტებს, რომელთა მიერ შერჩეული მასპინძელი უნივერსიტეტი კონკურსის პერიოდში არ ითხოვს თანხმობის წერილის მოპოვებას;
- იმ შემთხვევაში, თუ კანდიდატს უკვე აქვს მონაწილეობა მიღებული ადმინისტრაციულიპერსონალის გაცვლით პროგრამაში, იგივე შინაარსის (იგულისხმება ადმინისტრაციულიპერსონალის მობილობა) ახალი განაცხადის შემოტანის მომენტისთვის ბოლოს განხორციელებული მობილობიდან გასული უნდა იყოს 6 თვე.
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად, დაინტერესებულმა ადმინისტრაციულმა პერსონალმა შემდეგი დოკუმენტები უნდა წარმოადგინოს ინგლისურ ენაზე:
- ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელი სერტიფიკატი/ცნობა (მინ. მოთხოვნა B2 დონე) - საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი, ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელიცნობა უნივერსიტეტიდან, ან დიპლომი, რომელიც ადასტურებს, რომ აპლიკანტს დამთავრებული აქვს ინგლისურენოვანი პროგრამა;
- ცნობა სამუშაო ადგილიდან (ინგლისურ ენაზე);
- მშობლიურ უნივერსიტეტში უშუალო ხელმძღვანელის მიერ ხელმოწერილი მობილობის ხელშეკრულება;
განიხილება მხოლოდ სრულყოფილი განაცხადები. დაუშვებელია კონკურსისათვის საჭირო დოკუმენტების ეტაპობრივად გამოგზავნა. ასეთ შემთხვევაში, კანდიდატი ავტომატურად მოიხსნება კონკურსიდან.
კანდიდატებს განაცხადების წარმოდგენა შეუძლიათ ელექტრონული ფორმით 2025 წლის 7 ნოემბრის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე: erasmusplus@bnu.edu.ge

In the context of the Erasmus+ exchange program, a competition has been announced for the administrative staff of Batumi Navigation University to participate in mobility at the partner European University, the "International University of Transport and Logistics in Wroclaw" (Poland) for the fall semester of the 2025/2026 academic year.
• Be a full-time employee of Batumi Navigation University during the competition and mobility period.
• Provide a letter of prior consent or invitation from a representative of the relevant department/service at the host university during the mobility period. This requirement is waived for applicants whose selected host university does not request such a letter during the competition period.
• If the candidate has previously participated in the administrative staff exchange program, at least 6 months must have elapsed since the last mobility application with the same content (including administrative staff mobility) at the time of submitting a new application.
• English Language Proficiency Certificate/Certificate (Minimum Requirement B2 Level) - An internationally recognized certificate, an English language proficiency certificate from a university, or a diploma certifying completion of an English language program;
• Certificate from employer (in English);
• Prior consent letter from the relevant department/service representative of the host university (email consent is sufficient);
• Letter of recommendation;
• Georgian language documents must be translated into English and notarized.
• The duration of mobility is 7 days.
Candidates can submit applications electronically until Novemebr 7, 2025, at the following address: erasmusplus@bnu.edu.ge