Erasmus+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში გამოცხადდა კონკურსი ბათუმის ნავიგაციისუნივერსიტეტის ადმინისტრაციული პერსონალისთვის პარტნიორ ევროპულ უნივერსიტეტში - "ვროცლავის ტრანსპორტისა და ლოგისტიკის საერთაშორისო უნივერსიტეტი" (პოლონეთი) 2026/2027სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრისათვის.
Erasmus +-ის გაცვლითი პროგრამა ადმინისტრაციული პერსონალის საერთაშორისო მობილობისთვისითვალისწინებს მგზავრობის ხარჯის დაფარვას და გასცემს სტიპენდიებს. სტიპენდიის ოდენობაგანსაზღვრულია Erasmus+ ის სახელმძღვანელოსა და მიმღები ქვეყნის კანონმდებლობისშესაბამისად.
- ადმინისტრაციული პერსონალი კონკურსის მიმდინარეობისა და მობილობისგანხორციელებისას უნდა იყოს ბათუმის ნავიგაციის ნივერსიტეტის შტატიანი თანამშრომელი;
- უნდა წარმოადგინოს წინასწარი თანხმობის ან მოწვევის წერილი რელევანტურიდეპარტამენტის/სამსახურის წარმომადგენლისგან, რომელიც გაუწევს უშუალო მასპინძლობასმობილობის პერიოდში. აღნიშნული მოთხოვნა არ შეეხება იმ აპლიკანტებს, რომელთა მიერშერჩეული მასპინძელი უნივერსიტეტი კონკურსის პერიოდში არ ითხოვს თანხმობის წერილისმოპოვებას;
- იმ შემთხვევაში, თუ კანდიდატს უკვე აქვს მონაწილეობა მიღებულიადმინისტრაციულიპერსონალის გაცვლით პროგრამაში, იგივე შინაარსის (იგულისხმებაადმინისტრაციულიპერსონალის მობილობა) ახალი განაცხადის შემოტანის მომენტისთვისბოლოს განხორციელებული მობილობიდან გასული უნდა იყოს 6 თვე.
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად, დაინტერესებულმა ადმინისტრაციულმაპერსონალმა შემდეგი დოკუმენტები უნდა წარმოადგინოს ინგლისურ ენაზე:
- ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელი სერტიფიკატი/ცნობა (მინ. მოთხოვნა B2 დონე) - საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი, ინგლისური ენის ცოდნისდამადასტურებელიცნობა უნივერსიტეტიდან, ან დიპლომი, რომელიც ადასტურებს, რომაპლიკანტს დამთავრებული აქვს ინგლისურენოვანი პროგრამა;
- ცნობა სამუშაო ადგილიდან (ინგლისურ ენაზე);
- მშობლიურ უნივერსიტეტში უშუალო ხელმძღვანელის მიერ ხელმოწერილი მობილობისხელშეკრულება;
განიხილება მხოლოდ სრულყოფილი განაცხადები. დაუშვებელია კონკურსისათვის საჭიროდოკუმენტების ეტაპობრივად გამოგზავნა. ასეთ შემთხვევაში, კანდიდატი ავტომატურად მოიხსნებაკონკურსიდან.
კანდიდატებს განაცხადების წარმოდგენა შეუძლიათ ელექტრონული ფორმით 2026 წლის 22 მაისისჩათვლით შემდეგ მისამართზე: erasmusplus@bnu.edu.ge

In the context of the Erasmus+ exchange program, a competition has been announced for the administrative staff of Batumi Navigation University to participate in mobility at the partner European University, the "International University of Transport and Logistics in Wroclaw" (Poland) for the fall semester of the 2026/2027 academic year.
• Be a full-time employee of Batumi Navigation University during the competition and mobility period.
• Provide a letter of prior consent or invitation from a representative of the relevant department/service at the host university during the mobility period. This requirement is waived for applicants whose selected host university does not request such a letter during the competition period.
• If the candidate has previously participated in the administrative staff exchange program, at least 6 months must have elapsed since the last mobility application with the same content (including administrative staff mobility) at the time of submitting a new application.
• English Language Proficiency Certificate/Certificate (Minimum Requirement B2 Level) - An internationally recognized certificate, an English language proficiency certificate from a university, or a diploma certifying completion of an English language program;
• Certificate from employer (in English);
• Prior consent letter from the relevant department/service representative of the host university (email consent is sufficient);
• Letter of recommendation;
• Georgian language documents must be translated into English and notarized.
• The duration of mobility is 7 days.
Candidates can submit applications electronically until May 22, 2026, at the following address: erasmusplus@bnu.edu.ge