ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის კონკურსი სტუდენტებისთვის - ვროცლავის ლოგისტიკისა და ტრანსპორტის საერთაშორისო უნივერსიტეტი
ვროცლავის ლოგისტიკისა და ტრანსპორტის საერთაშორისო უნივერსიტეტი (პოლონეთი), ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტებისთვის, აცხადებს 2025-2026 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრში ERASMUS+ ICM-ის გაცვლით პროგრამაშიმონაწილეობისათვის განაცხადების მიღებას.
ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამა სტუდენტების საერთაშორისო მობილობისთვის ითვალისწინებსმგზავრობის ხარჯის დაფარვას და გასცემს სტიპენდიებს. სტიპენდიის ოდენობა სტუდენტებისთვისგანსაზღვრულია მიმღები ქვეყნისა და უნივერსიტეტის შესაბამისად.
ვროცლავის ლოგისტიკისა და ტრანსპორტის საერთაშორისო უნივერსიტეტი მიერგამოცხადებული მობილობის დეტალები:
- პროგრამის დასახელება: “ლოგისტიკა“;
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად, ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის აქტიური სტატუსისმქონე სტუდენტებმა, შემდეგი დოკუმენტები უნდა წარმოადგინონ ინგლისურ ენაზე:
- ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელი საერთაშორისო სერტიფიკატი (IELTS – 6.0; TOEFL- 78); არსებობის შემთხვევაში. აპლიკანტს, რომელსაც სურვილი ექნება მიიღოს მონაწილეობააღნიშნულ კონკურსში და არა აქვს ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელი საერთაშორისო სერტიფიკატი მოეთხოვება ჩააბაროს ბნუ-ს ინგლისური ენის შიდაინსტიტუციონალური გამოცდა;
კანდიდატებმა განაცხადები უნდა წარმოადგინონ ელექტრონული ფორმით 2025 წლის 7 ნოემბრის ჩათვლთ შემდეგ მისამართზე: erasmusplus@bnu.edu.ge
- არ აკმაყოფილებს გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობისათვის ჩარჩო ხელშეკრულებითა და ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურისდებულებით დადგენილ მოთხოვნებს;
- წარმოდგენილ სააპლიკაციო დოკუმენტებს განიხილავს ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის საკონკურსო კომისია;
- კომისიის მიერ შერჩეულ კანდიდატებთან კომუნიკაცია და ინფორმაციის მიწოდება ვროცლავის ლოგისტიკისა და ტრანსპორტის საერთაშორისო უნივერსიტეტის სააპლიკაციო პროცედურებისშესახებ;
- შერჩეული კანდიდატების მიერ აკადემიის სააპლიკაციო ფორმის შევსება 14 ნოემბრმდე, 2025;
- სტუდენტების საბოლო შერჩევა ვროცლავის ლოგისტიკისა და ტრანსპორტის საერთაშორისოუნივერსიტეტის მიერ;
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად, მიმართეთ ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტისსაერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურსს შემდეგ ელ-ფოსტაზე: international@bnu.edu.ge

International University of Logistics and Transport in Wroclaw (Poland), for undergraduate students of the Batumi Navigation University, announces the competition for participation in the Erasmus + ICM exchange program in the spring semester of 2025-2026 academic year.
• Academic Level - Bachelor;
• Duration of Mobility - 1 semester;
• Program Name: Organization and Management of International Shipping;
• Language of Instruction – English;
• A copy of a valid international passport;
• Completed application form;
• International Certificate of English Proficiency (IELTS - 6.0; TOEFL-78); in case of existence. Applicants who wish to take part in the competition and do not have an international certificate of English proficiency will be required to take the BNU Institutional English Language Test;
• 1 cover letter;
• 1 letter of recommendation from the faculty (Dean / Program Manager / Lecturer);
Candidates must submit applications electronically by 7 November 2025, to the following address: erasmusplus@bnu.edu.ge
• First-year students; 4th-year students studying in the 2nd semester;
• Those who have already received an Erasmus + ICM grant at a similar level;
• Does not meet the requirements set by the framework agreement for participation in the exchange program and the regulations of the International Relations Service of the Batumi Navigation University;
• Will be submitted incomplete or non-compliant with established requirements;
• Will be submitted late or in stages;
• The submitted application documents will be reviewed by the Competition Commission of the Batumi Navigation University;
• Communicating with selected candidates by the International Relations Service and providing information on International University of Logistics and Transport in Wroclaw application procedures;
• Filling out the application form of International University of Logistics and Transport in Wroclaw by the selected candidates by November 14, 2025;
• Evaluation of the completed application form by the host university;
• Final selection of students by the International University of Logistics and Transport in Wroclaw;