ლეინ კირკლენდის სასტიპენდიო პროგრამა - 2026–2027 აკადემიური წელი
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო-ში Leaders of Change Foundation-დან შემოსული ინფორმაციის საფუძველზე გამოცხადდა ლეინ კირკლენდისსასტიპენდიო პროგრამა 2026–2027 აკადემიური წლისთვის.
ლეინ კირკლენდის პროგრამა განკუთვნილია უმაღლესი განათლების მქონე ახალგაზრდალიდერებისა და ექსპერტებისთვის და ითვალისწინებს:
- ორსემესტრიან სწავლას პოლონეთის ოთხი აკადემიური ცენტრიდან ერთ-ერთში
(ვარშავა, კრაკოვი, ვროცლავი, ლუბლინი); - მინიმუმ ორკვირიან პროფესიულ სტაჟირებას სახელმწიფო, კერძო ან არასამთავრობოორგანიზაციებში;
- ტრენინგებისა და სემინარების ვრცელ პროგრამას, რომელიც ორიენტირებულია პროფესიულდა ლიდერულ განვითარებაზე.
დამატებით გაცნობებთ, რომ გამოცხადებულია ასევე ლეინ კირკლენდის კვლევითი პროგრამა(KIRKLAND RESEARCH Scholarships 2026), რომელიც განკუთვნილია:
- 45 წლამდე ასაკის მკვლევრებისთვის;
- დოქტორის ხარისხის მქონე პირებისთვის, რომლებიც ამჟამად იკავებენ აკადემიურ პოზიციას.
განაცხადების მიღების ბოლო ვადა: 2026 წლის 1 მარტი
საკონკურსო პირობების, კრიტერიუმებისა და პროცედურის შესახებ დეტალური ინფორმაციახელმისაწვდომია: ლეინ კირკლენდის პროგრამის ოფიციალურ ვებგვერდზე: www.kirkland.edu.pl
დამატებითი კითხვების შემთხვევაში საკონტაქტო ელ-ფოსტა: kirkland@kirkland.edu.pl
ბნუ-ს წარმომადგენლებისთვის კონსულტაციის მისაღებად, გთხოვთ დაუკავშირდეთ ბნუ-სსაერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურს; ელ-ფოსტა: g.gabedava@bnu.edu.ge

Based on the information received by the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia from the Leaders of Change Foundation, the Lane Kirkland Scholarship Program has been announced for the 2026–2027 academic year.
The Lane Kirkland Program is intended for young leaders and experts with higher education and includes:
• Two-semester study in one of four academic centres in Poland
(Warsaw, Kraków, Wrocław, Lublin);
• A minimum two-week professional internship in public, private, or non-governmental organisations;
• An extensive programme of trainings and seminars focused on professional and leadership development.
In addition, the Lane Kirkland Research Program
(KIRKLAND RESEARCH Scholarships 2026) has also been announced and is intended for:
• Researchers under the age of 45;
• Holders of a doctoral degree who currently occupy an academic position.
Application deadline: 1 March 2026
Detailed information on eligibility criteria, selection conditions, and procedures is available on the official website of the Lane Kirkland Program: www.kirkland.edu.pl
For additional questions, please contact: kirkland@kirkland.edu.pl
For consultation for Batumi Navigation University representatives, please contact the International Relations Office of Batumi Navigation University; Email: g.gabedava@bnu.edu.ge