აზიის საზღვაო და მეთევზეობის უნივერსიტეტების ფორუმში მონაწილეობა
2021 წლის 29 ოქტომბერს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა მონაწილეობა მიიღო აზიის საზღვაო და მეთევზეობის უნივერსიტეტების (Aსია Mარიტიმე & Fისჰერიეს Uნივერსიტიეს) ფორუმში.
სამსახურის უფროსმა გიორგი გაბედავამ ფორუმის მონაწილეებს მიაწოდა ინფორმაცია ბნსუ-ს შესახებ და უპასუხა დამსწრე საზოგადოების კითხვებს. ფორუმში ბნსუ-ს მონაწილეობის მიზანია, ბნსუ გახდეს აღნიშნული ფორუმის წევრი უნივერსიტეტი.
ფორუმი დაარსდა 2002 წლის 7 ნოემბერს, კორეის საზღვაო უნივერსიტეტში (KMOU) ბუსანში. ეს იყო პირველი მუდმივ მოქმედი კერძო ორგანიზაცია აზიაში, რომელიც აერთიანებს საზღვაო უნივერსიტეტებს აზიიდან და მსოფლიო მაშტაბით.
ამ ფორუმის საერთო მიზანია აზიის საზღვაო ინსტიტუტებს შორის აკადემიური გაცვლის ხელშეწყობა და საზღვაო ექსპერტების განათლებისა და კვლევის სფეროში საერთაშორისო თანამშრომლობის შემდგომი ხელშეწყობა.

Participation In The Forum Of Asia Maritime & Fisheries Universities
On October 29, 2021, the Head of the International Relations Service of the Batumi Navigation Teaching University participated in the Forum of Asia Maritime & Fisheries Universities.
Head of the Service George Gabedava informed the forum participants about BNTU and answered the questions of the audience. The purpose of BNTU participationin the Forum is to make BNTU a member of the Forum.
The Forum was established on November 7, 2002, at the Korea Maritime University (KMOU) in Busan. It was the first permanent private organization in Asia to bring together maritime universities from Asia and the world.
The overall goal of this forum is to facilitate academic exchanges between Asian maritime institutions and to further promote international cooperation in the field of education and research for maritime expert.