ბნსუ-ს პროფესორის ლექცია ჩანდიგარის კოლეჯის სტუდენტებისთვის
2025 წლის 26 მაისს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის პროფესორმა გიორგი გაბედავამონლაინ საჯარო ლექცია ჩაუტარა ჩანდიგარის კოლეჯების ჯგუფის (ინდოეთი, ჯანჯერი) სტუდენტებსთემაზე: "Maritime Economics - Navigating the Future of Global Trade and Maritime Strategy."
საერთაშორისო ლექციების სერიის ფარგლებში ჩატარებულმა შეხვედრამ მოიცვა საერთაშორისოსაზღვაო კომერციის განვითარებადი ლანდშაფტის ანალიზი და იმის განხილვა, თუ როგორჩამოაყალიბებს საზღვაო ეკონომიკა ჩვენს გლობალურ მომავალს.
ლექცია ღია იყო ყველასთვის და გამოირჩეოდა გლობალური პერსპექტივებით, აკადემიურიწარმატებისა და აზროვნების ლიდერობით.
ამგვარი საერთაშორისო აკადემიური ღონისძიებები განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ბნსუ-სინტერნაციონალიზაციისთვის, რადგან ისინი განაპირობებენ ცოდნის ურთიერთგაცვლას, კულტურულდიალოგს და საერთაშორისო პარტნიორობის განვითარებას. ეს ხელს უწყობს ბნსუ-ს გლობალურხილვადობას და აკადემიური რეპუტაციის ამაღლებას.

On May 26, 2025, Professor George Gabedava from Batumi Navigation Teaching University conducted an online public lecture for students of Chandigarh Group of Colleges (India, Jhanjeri) on the topic: "Maritime Economics - Navigating the Future of Global Trade and Maritime Strategy."
The meeting, held within the framework of the International Lecture Series, covered an analysis of the evolving landscape of international maritime commerce and discussed how maritime economics will shape our global future.
The lecture was open to all and was distinguished by global perspectives, academic excellence, and thought leadership.
Such international academic events are particularly significant for BNTU's internationalization, as they facilitate knowledge exchange, cultural dialogue, and the development of international partnerships. This contributes to BNTU's global visibility and enhances its academic reputation.