ბნსუ-ში ERASMUS+ პროგრამის ფარგლებში კოლეგების ვიზიტი
2025 წლის 26-30 მაისს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტს სტუმრობდა სტამბოლისტექნიკური უნივერსიტეტისა და ვროცლავის ლოგისტიკისა და ტრანსპორტის საერთაშორისოუნივერსიტეტის წარმომადგენლები. ვიზიტი განხორციელდა ERASMUS+ International Credit Mobility პროგრამის ფარგლებში.
შეხვედრის ფარგლებში სტუმრებმა შეხვედრა გამართეს ბნსუ-ს მენეჯმენტთან, სადაც მხარეებმაგანიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები და მოიმზადეს კონკრეტული გეგმებიაკადემიური პარტნიორობის გაღრმავებისთვის.
უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის თვალსაზრისით, ამგვარი ვიზიტები იძლევა სხვადასხვაქვეყნის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან გამოცდილების გაზიარების, საერთაშორისო სტანდარტების დანერგვისა და პერსონალისთვის და სტუდენტებისათვისმობილობის შესაძლებლობების გაფართოების საშუალებას. ეს ხელს უწყობს უნივერსიტეტისსაერთაშორისო რეპუტაციის ამაღლებას და ხარისხიანი განათლების მიწოდებას.
უნდა აღინიშნოს, რომ აღნიშნულ უნივერსიტეტებთან ბნსუ წლებია წარმატებით თანამშრომლობს დამათთან ხორციელდება ERASMUS+ International Credit Mobility პროგრამა, რომელიც იძლევაპერსონალისა და სტუდენტების მობილობის შესაძლებლობას, რაც ხელს უწყობს ორმხრივიაკადემიური გაცვლისა და თანამშრომლობის განვითარებას.

From May 26-30, 2025, Batumi Navigation Teaching University hosted representatives from Istanbul Technical University and Wrocław International University of Logistics and Transport. The visit was conducted within the framework of the ERASMUS+ International Credit Mobility program.
During the meeting, the guests held discussions with BNTU management, where the parties reviewed future cooperation prospects and developed concrete plans for deepening academic partnership.
From the university's internationalization perspective, such visits provide opportunities for sharing experiences with higher education institutions from different countries, implementing international standards, and expanding mobility opportunities for staff and students. This contributes to enhancing the university's international reputation and delivering quality education.
It should be noted that BNTU has been successfully collaborating with these universities for years, and the ERASMUS+ International Credit Mobility program is implemented with them, which provides mobility opportunities for staff and students, contributing to the development of bilateral academic exchange and cooperation.