ბნსუ-ში MSC Crew Service-ის წარმომადგენლების ვიზიტი
2025 წლის 4 ივნისს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტში MSC Crew Service-ისწარმომადგენლები ვიზიტით იმყოფებოდნენ. სტუმრებმა შეხვედრა გამართეს უნივერსიტეტისმენეჯმენტთან და განიხილეს თანამშრომლობის პერსპექტივები.
ვიზიტის ძირითადი მიზანი ბნსუ-ს საბაკალავრო და პროფესიული განათლების პროგრამებისსტუდენტებისთვის პრაქტიკის შესაძლებლობების შექმნა და მათი კარიერული ზრდის ხელშეწყობაიყო.
აღნიშნული ახალ კარიერულ შესაძლებლობებს უხსნის ბნსუ-ს პროფესიული და უმაღლესიგანათლების სტუდენტების. განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ის ფაქტი, რომ სტუდენტებიდაუკავშირდებიან მსოფლიოს ერთ-ერთ წამყვან საზღვაო  კომპანიას.
MSC (Mediterranean Shipping Company) მსოფლიოს მეორე უდიდესი საზღვაო ტრანსპორტისკომპანიაა, რომელიც 155-ზე მეტ ქვეყანაში ოპერირებს და გლობალურ ვაჭრობაშიმნიშვნელოვან როლს ასრულებს.

On June 4, 2025, representatives of MSC Crew Service visited Batumi Navigation Teaching University. The guests held a meeting with the university management and discussed collaboration prospects.
The main purpose of the visit was to provide internship opportunities for BNTU's bachelor's and vocational education program students and to promote their career development.
This opens new career opportunities for BNTU's vocational and higher education students. It is particularly significant that students will connect with one of the world's leading maritime companies.
MSC (Mediterranean Shipping Company) is the world's second-largest maritime transport company, operating in more than 155 countries and playing a significant role in global trade.