ბნუ-ს სტუდენტები ECDIS-ის თანამედროვე სისტემებს გაეცნენ
2026 წლის 22 ივნისს, ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის სტუდენტები საჯარო ლექციას დაესწრნენ თემაზე: „Electronic Chart Display and Information System (ECDIS): Navigating the Digital Seas – Technology, Safety, and Compliance“, რომელიც საქართველოს საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტოს ორგანიზებით, საზღვაო კვირეულის ფარგლებში გაიმართა.
ლექციის ფარგლებში მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაცია ელექტრონული სანავიგაციო რუკებისა და საინფორმაციო სისტემების (ECDIS) თანამედროვე შესაძლებლობების, მათი უსაფრთხო გამოყენების, საერთაშორისო მოთხოვნებთან შესაბამისობისა და ციფრული ტექნოლოგიების როლის შესახებ თანამედროვე ნავიგაციაში.

On June 22, 2026, students of Batumi Navigation University attended a public lecture titled “Electronic Chart Display and Information System (ECDIS): Navigating the Digital Seas – Technology, Safety, and Compliance.” The event was organized by the Maritime Transport Agency of Georgia as part of Maritime Week.
During the lecture, participants received comprehensive information about the modern capabilities of Electronic Chart Display and Information Systems (ECDIS), their safe operation, compliance with international regulations and the growing role of digital technologies in modern navigation.