ბნუ-ში SiMBT-ის წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
2026 წლის 6 მაისს ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტში გაიმართა სამუშაო შეხვედრა კომპანიაSiMBT-ის წარმომადგენლებთან.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა განიხილეს თანამედროვე საზღვაო ტექნოლოგიებისგანვითარების ტენდენციები, საზღვაო განათლებაში ინოვაციური მიდგომების დანერგვისმნიშვნელობა და სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები.
ვიზიტის დროს სტუმრებს გაეცნოთ ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო გარემო, ტექნიკური ინფრასტრუქტურა და სასწავლო პროცესში გამოყენებული თანამედროვე სიმულაციურიშესაძლებლობები.
შეხვედრაზე განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ტექნოლოგიური ინოვაციების ინტეგრირებასსწავლა-სწავლების პროცესში და ინდუსტრიაზე ორიენტირებული თანამედროვე მიდგომებისგანვითარებას, რაც წარმოადგენს ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის ერთ-ერთ მნიშვნელოვანპრიორიტეტს.
მხარეებმა ასევე გამოხატეს მზადყოფნა სამომავლოდ თანამშრომლობის გაღრმავებისა დაერთობლივი ინიციატივების განხორციელების მიმართულებით.

A Working Meeting Was Held at BNU with Representatives of SiMBT
On May 6, 2026, a working meeting was held at Batumi Navigation University with representatives of SiMBT.
During the meeting, the parties discussed current trends in the development of modern maritime technologies, the importance of implementing innovative approaches in maritime education, and opportunities for future cooperation.
During the visit, the guests were introduced to the educational environment, technical infrastructure, and modern simulation facilities used in the teaching and learning process at Batumi Navigation University.
Special attention was paid to the integration of technological innovations into the educational process and the development of modern industry-oriented approaches, which represent one of the key priorities of Batumi Navigation University.
The parties also expressed their readiness to further strengthen cooperation and implement joint initiatives in the future.