DUGEOR პროექტის მე-7 საკოორდინაციო შეხვედრა
ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურისხელმძღვანელი, პროფესორი გიორგი გაბედავა 2025 წლის 15 მაისს დაესწრ DUGEOR პროექტის მე-7საკოორდინაციო შეხვედრას, რომელიც ონლაინ ფორმატში გაიმართა.
შეხვედრაზე განიხილულ იქნა პროექტის მიმდინარე აქტივობებ და სამომავლო გეგმებ. მთავარსაკითხებს შორის კონსორციუმის წევრებმა განიხილეს უმაღლესი განათლების შესახებ კანონშიშესატანი ცვლილებები და აკრედიტაციის სტანდარტები. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო 2025 წლის 9-12 ივნისს თელავში დაგეგმილ შეხვედრის საორგანიზაციო საკითხებს, რომელიცძირითადად ფოკუსირებული იქნება DUGEOR-ის გენერიკული მოდელის საპილოტე ტესტირებაზექართულ უნივერსიტეტებში. პროექტის ფარგლებში ასევე განიხილება იმპლემენტაციისა დადოკუმენტაციის სახელმძღვანელოს შექმნა.
შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდნენ პარტნიორი ორგანიზაციები სერბეთიდან, ავსტრიიდან, გერმანიიდან და საქართველოდან, მათ შორის უნივერსიტეტები, სახელმწიფო უწყებები და კერძოკომპანიები.
DUGEOR პროექტი მიზნად ისახავს საქართველოში დუალური უმაღლესი განათლების დანერგვისა დაგანვითარების ხელშეწყობას.

7th Coordination Meeting of the DUGEOR Project
Professor George Gabedava, Head of International Relations Department at Batumi Navigation Teaching University, attended the 7th coordination meeting of the DUGEOR project on May 15, 2025, which was held online.
The meeting reviewed the project's ongoing activities and future plans. Among the main issues, consortium members discussed amendments to the Higher Education Law and accreditation standards. Special attention was paid to organizational matters of the meeting planned for June 9-12, 2025, in Telavi, which will mainly focus on pilot testing of the DUGEOR generic model in Georgian universities. The creation of implementation and documentation guidelines was also discussed within the project framework.
Partner organizations from Serbia, Austria, Germany, and Georgia, including universities, government agencies, and private companies, participated in the meeting.