ERASMUS+ პროგრამის ფარგლებში ბნუ-ს სტამბოლის ტექნიკური უნივერსიტეტის წარმომადგენელი სტუმრობდა
2026 წლის 29 ივნისს, ბნუ-ს სტამბოლის ტექნიკური უნივერსიტეტის წარმომადგენელი, სამეთ მურათოღლუ ეწვია. ვიზიტი ERASMUS+ Staff Training Mobility Programme-ის ფარგლებში შედგა.
ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა სამუშაო შეხვედრები ბნუ-ს ადმინისტრაციის წარმომადგენლებთან, სადაც მხარეებმა განიხილეს მიმდინარე თანამშრომლობის შედეგები, საერთაშორისო ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით განხორციელებული საქმიანობა, აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის პროფესიული განვითარების შესაძლებლობები, ასევე სამომავლო ერთობლივი ინიციატივები.
ბნუ უკვე მრავალი წელია წარმატებით თანამშრომლობს სტამბოლის ტექნიკურ უნივერსიტეტთან და ERASMUS+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში აქტიურად ახორციელებს სტუდენტებისა და აკადემიური თუ ადმინისტრაციული პერსონალის გაცვლით პროგრამებს.
აღნიშნული ვიზიტი კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი ნაბიჯია ორ უნივერსიტეტს შორის არსებული პარტნიორობის გაღრმავებისა და საერთაშორისო თანამშრომლობის განვითარების მიმართულებით, რაც ხელს უწყობს საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებას, გამოცდილების გაცვლასა და განათლების ხარისხის კიდევ უფრო ამაღლებას.

Representative of Istanbul Technical University Visits BNU under the ERASMUS+ Programme
On 29 June 2026, Samet Muratoğlu, a representative of Istanbul Technical University, visited BNU within the framework of the ERASMUS+ Staff Training Mobility Programme.
During the visit, working meetings were held with representatives of the BNU administration. The parties discussed the outcomes of their ongoing cooperation, activities implemented in the field of internationalization, opportunities for the professional development of academic and administrative staff, as well as future joint initiatives.
For many years, BNU has maintained successful cooperation with Istanbul Technical University and has been actively implementing student, academic, and administrative staff exchange programmes within the framework of the ERASMUS+ International Credit Mobility Programme.
This visit marks another significant step toward strengthening the partnership between the two universities and further enhancing international cooperation. It contributes to the exchange of best practices, the sharing of experience, and the continuous improvement of the quality of education.