Erasmus+ პროგრამის ვებინარების ციკლი
ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურისხელმძღვანელი გიორგი გაბედავა დაესწრო Erasmus+-ის ეროვნული ოფისის მიერ საქართველოშიორგანიზებულ ონლაინ ვებინარებს, რომლებიც მიზნად ისახავდა Erasmus+ პროგრამისშესაძლებლობებისა და მექანიზმების შესახებ ინფორმაციის გაზიარებას.
ვებინარები ჩატარდა 2026 წლის 6 და 16 მარტს და მოიცავდა Erasmus+ პროგრამასთან დაკავშირებულმნიშვნელოვან საკითხებს, მათ შორის პროგრამის შესაძლებლობებს, ადმინისტრაციულმოთხოვნებს, დამწყებთათვის განკუთვნილ მხარდაჭერის მექანიზმებს, პროგრამის რესურსებისა დატექნიკური ინსტრუმენტების გამოყენებას, ასევე საერთაშორისო პარტნიორების მოძიების გზებს.
შეხვედრები განკუთვნილი იყო Erasmus+ პროგრამის ყველა სექტორის წარმომადგენლებისთვის, მათშორის უმაღლესი განათლების, პროფესიული განათლებისა და ტრენინგების, ახალგაზრდობის, სპორტისა და სკოლის განათლების სფეროსთვის.
აღსანიშნავია, რომ ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტი აქტიურად თანამშრომლობს Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში და მუდმივად მუშაობს საერთაშორისო პარტნიორობის გაძლიერებასა დაახალი საგანმანათლებლო შესაძლებლობების განვითარებაზე.

Cycle of Erasmus+ Programme Webinars
George Gabedava, Head of the International Relations Service at Batumi Navigation University, attended a series of online webinars organized by the Erasmus+ National Office in Georgia. The webinars aimed to provide comprehensive information about the opportunities and mechanisms of the Erasmus+ Programme.
The webinars were held on 6 and 16 March 2026 and covered key aspects of the Erasmus+ Programme, including programme opportunities, administrative requirements, support mechanisms for newcomers, the use of programme resources and technical tools, as well as ways of identifying and establishing international partnerships.
The meetings were intended for representatives of all sectors of the Erasmus+ Programme, including higher education, vocational education and training, youth, sport, and school education.
It is worth noting that Batumi Navigation University actively cooperates within the framework of the Erasmus+ Programme and continuously works on strengthening international partnerships and developing new educational opportunities.