ევროპის პროფესიული სწავლების ასოციაციის გენერალური ასამბლეა
2025 წლის 15 მაისს ევროპის პროფესიული სწავლების ასოციაციის (EVTA) გენერალური ასამბლეისშეხვედრა ონლაინ ფორმატში გაიმართა, რომელსაც ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტისსაერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელი, პროფესორი გიორგი გაბედავადაესწრო.
შეხვედრის დღის წესრიგით გათვალისწინებული იყო საბჭოსა და სამდივნოს ანგარიშის წარდგენა, მათ შორის ევროკავშირის ადვოკატირებისა და პოლიტიკის საკითხებზე მუშაობის მიმოხილვა, 2025 წლის წევრთა კონსულტაცია და წლიური სამუშაო პროგრამის ძირითადი მიღწევები. ასევე განხილულიქნა ფინანსური ანგარიში და ბიუჯეტი, სტრატეგიული გეგმა და პრიორიტეტები, მათ შორის 2026-2027 წლების მრავალწლიანი გეგმა.
შეხვედრის დასასრულს გამოცხადდა მომდევნო გენერალური ასამბლეის შეხვედრის თარიღი.
ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტი ევროპის პროფესიული სწავლების ასოციაციის (EVTA) წევრია, რაც უზრუნველყოფს პროფესიული განათლების ინტერნაციონალიზაციის გაძლიერებას.

General Assembly of the European Vocational Training Association
On May 15, 2025, the General Assembly meeting of the European Vocational Training Association (EVTA) was held online, attended by Professor Giorgi Gabedava, Head of the International Relations Department at Batumi Navigation Teaching University.
The meeting agenda included the presentation of the Board and Secretariat report, covering an overview of EU advocacy and policy engagement work, the 2025 members' consultation, and key achievements of the annual work program. The financial report and budget, as well as the strategic plan and priorities, including the multi-annual plan for 2026-2027, were also discussed.
At the end of the meeting, the date of the next General Assembly meeting was announced.
Batumi Navigation Teaching University is a member of the European Vocational Training Association (EVTA), which strengthens the internationalization of vocational education.