შანხაის საზღვაო უნივერსიტეტის დელეგაციის ვიზიტი
2024 წლის 30 ნოემბერს, ბნსუ-მ ჩინეთის წამყვანი საზღვაო საგანმანათლებლო დაწესებულების, შანხაის საზღვაო უნივერსიტეტის დელეგაციას უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, მხარეებმა ორ უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივები და სამომავლო გეგმები განიხილეს. შანხაის საზღვაო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს დეტალური ინფორმაცია მიეწოდათ ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის მიმდინარე საგანმანათლებლო პროგრამებისა და დაგეგმილი აქტივობების შესახებ.
ვიზიტის მნიშვნელოვანი ნაწილი დაეთმო უნივერსიტეტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის დათვალიერებას, სადაც სტუმრებმა გაიცნეს ის თანამედროვე აღჭურვილობა და სასწავლო სიმულატორები, რომლებიც მომავალი საზღვაო სპეციალისტების მომზადებისთვის გამოიყენება.
აღსანიშნავია, რომ შანხაის საზღვაო უნივერსიტეტი ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის ერთ-ერთ მნიშვნელოვან პარტნიორს წარმოადგენს და მსგავსი ვიზიტები ხელს უწყობს ორ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას შორის აკადემიური და კვლევითი თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავებას.

On November 30, 2024, BNTU welcomed a delegation from Shanghai Maritime University, a prominent maritime educational institution in China.
During the visit, the two universities explored opportunities to strengthen their collaboration and outlined future plans. BNTU representatives provided the delegation with a comprehensive overview of their current educational programs and upcoming initiatives.
A highlight of the visit was a tour of BNTU's material and technical facilities, where the guests were introduced to state-of-the-art equipment and training simulators designed for preparing future maritime professionals.
Notably, Shanghai Maritime University is a key partner of BNTU and such visits play a vital role in fostering deeper academic and research ties between the institutions.