სპლიტის უნივერსიტეტის წარმომადგენლის ვიზიტი ბნსუ-ში
2024 წლის 23-27 სექტემბერს, ბნსუ-ს სამუშაო ვიზიტით სპლიტის უნივერსიტეტის (ხორვატია) საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების კოორდინატორი, ალექსანდრა ბანიკი სტუმრობს.
ვიზიტის ფარგლებში, ქ-ნმა ბანიკმა შეხვედრები გამართა ბნსუ-ს რექტორთან, ადმინისტრაციის ხელმძღვანელთან-კანცლერთან, რექტორის მოადგილესთან და საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელთან. მხარეებმა განიხილეს მიმდინარე და დაგეგმილი პროექტები და დასახეს სამომავლო თანამშრომლობის მიმართულებები. ვიზიტის მთავარი მიზანია უნივერსიტეტებს შორის სამუშაო პრაქტიკისა და გამოცდილების გაზიარება.
ვიზიტი ERASMUS+ საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის პროგრამის ფარგლებში ხორციელდა და დაფინანსდა.
სპლიტის უნივერსიტეტი ბნსუ-ს პარტნიორი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებაა, რომელთანაც წარმატებით ხორციელდება სტუდენტებისა და პერსონალის გაცვლითი პროგრამები.

Representative of Split University Visiting BNTU
From September 23-27, 2024, Aleksandra Banic, the International Relations and Projects Coordinator at the University of Split (Croatia), is visiting BNTU on a working trip.
During her visit, Mrs. Banic held meetings with the BNTU rector, the Head of Administration-Chancellor, the Deputy Rector and the Head of the International Relations Service. The discussions focused on ongoing and future projects, as well as identifying potential areas for collaboration. The primary goal of the visit is to exchange best practices and experiences between the two universities.
The visit was organized and funded under the ERASMUS+ international credit mobility program.
The University of Split is a partner institution of BNTU, with a successful student and staff exchange programs.