სწავლის საფასურის დაფინანსება
ბნსუ-ს საზღვაო-საინჟინრო ფაკულტეტის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა ,,გემის მექანიკა“ სტუდენტს - ლაშა დოლიძეს ორი სასწავლო წლის (2024-2025; 2025-2026) სწავლის საფასური დაუფინანსდება.
სტუდენტი უნივერსიტეტის მიერ ნომინირებული იყო საერთაშორისო საზღვაო უნივერსიტეტების ასოციაციისა (IAMU) და Nippon Foundation-ის მიერ ფინანსური მხარდაჭერით ინიცირებულ საპილოტე პროექტში “The Global Maritime Professional – Body of Knowledge” (“GMP-BOK”).
სტუდენტმა წარმატებით გაიარა შესარჩევი პროცედურა და შედეგად, მას სწავლის საფასური შემდეგი ორი სასწავლო წლის განმავლობაში დაუფინანსდება.
საპილოტე პროექტი „GMP-BOK” საერთაშორისო საზღვაო უნივერსიტეტიების ასოციაციის (IAMU) მიერ Nippon Foundation-ის სრული მხარდაჭერით ხორციელდება.
ბნსუ, როგორც საერთაშორისო საზღვაო უნივერსიტეტების ასოციაციის (IAMU) წევრი უნივერსიტეტი აქტიურად მონაწილეობს ასოციაციის მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებებში და მხარს უჭერს მის მიერ ინიცირებულ პროექტებს.

Funding for Tuition Fees
Lasha Dolidze, a student in the Ship's Power Plant bachelor's program at the Maritime Engineering Faculty of BNTU, got tuition fee funding for two academic years: 2024-2025 and 2025-2026.
The student was nominated by the university for the pilot project The Global Maritime Professional - Body of Knowledge ("GMP-BOK"), which is financially supported by the International Association of Maritime Universities (IAMU) and the Nippon Foundation.
Having successfully passed the selection procedure, Lasha Dolidze will have his tuition fees funded for the next two academic years.
The pilot project GMP-BOK is implemented by IAMU with full support from the Nippon Foundation.
As a member of IAMU, BNTU actively participates in the association's events and supports its initiatives.