ტრენინგი - საგრანტო წინადადებების შემუშავება და ფონდების მოძიება
2025 წლის 28-30 მაისს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის ხარისხის უზრუნველყოფისსამსახურისა და სტუდენტური სერვისების სამსახურის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენპროფესიული უნარების სააგენტოს მიერ ორგანიზებულ ტრენინგში "საგრანტო წინადადებებისშემუშავებისა და ფონდების მოძიების".
ტრენინგის ძირითადი ნაწილი მიეძღვნა ერასმუს+ პროგრამებსა და მათ ფარგლებში საგრანტოგანაცხადების მომზადების პროცესს.
ცოდნისა და უნარების განვითარება ამ მიმართულებით განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ბნსუ-სპროფესიული განათლების ინტერნაციონალიზაციის გაძლიერებისთვის, რაც ხელს შეუწყობსუნივერსიტეტის საერთაშორისო აღიარებას და ევროპულ საგანმანათლებლო სივრცეში მეტიინტეგრაციას.

From May 28-30, 2025, representatives from Batumi Navigation Teaching University's Quality Assurance Service and Student Services participated in a training organized by the Professional Skills Agency on "Grant Proposal Development and Funding Search".
The main part of the training was dedicated to Erasmus+ programs and the process of preparing grant applications within their framework.
Knowledge and skills development in this direction is particularly important for strengthening BNTU's vocational education internationalization, which will contribute to the university's international recognition and greater integration into the European educational space.