ვებინარი „Bridge Resource Management“
2025 წლის 26 ნოემბერს ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის აკადემიურმა და მოწვეულმაპერსონალმა მონაწილეობა მიიღო ვებინარში „Bridge Resource Management“. ვებინარი ორგანიზებულიიყო საერთაშორისო პროფესიული ორგანიზაციის, The Nautical Institute-ის მიერ და მოიცავდათანამედროვე მეთოდებს და საუკეთესო პრაქტიკებს კაპიტნისა და გემის ეკიპაჟის რესურსებისეფექტურად მართვისათვის.
ვებინარი განსაკუთრებულად მნიშვნელოვან გამოცდილებად იქცა უნივერსიტეტისთანამშრომლებისთვის, რაც კიდევ უფრო გაზრდის მათი პროფესიული კომპეტენციას დახელშეწყობს საერთაშორისო სტანდარტებთან შესაბამისობას საზღვაო განათლების სფეროში.

Webinar “Bridge Resource Management”
On November 26, 2025, the academic and invited staff of Batumi Navigation Teaching University participated in the webinar “Bridge Resource Management.” The webinar was organized by the international professional organization, The Nautical Institute, and covered modern methods and best practices for the effective management of resources by the captain and the ship’s crew.
The webinar proved to be an especially valuable experience for the university staff, further enhancing their professional competence and supporting compliance with international standards in the field of maritime education.