ვებინარი - ERASMUS+ შესაძლებლობები პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებებისთის
2026 წლის 26 მარტს Erasmus+-ის ეროვნული ოფისის საქართველოში ორგანიზებით ჩატარდავებინარების სერია, რომელიც მიზნად ისახავდა პროფესიული განათლებისა და ტრენინგების (VET) სექტორში მომუშავე ორგანიზაციების ინფორმირებასა და მხარდაჭერას. ვებინარებს ესწრებოდაბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელი.
ვებინარები განსაკუთრებით საინტერესო იყო იმ ორგანიზაციებისთვის, რომლებიც გეგმავენErasmus+ პროგრამაში ჩართვას და განაცხადის მომზადებას.
ვებინარების თემატიკა იყო: ახალბედა VET ორგანიზაციების მხარდაჭერა – Erasmus+ პროგრამისარსი, მიზნები და პრიორიტეტები; პარტნიორი ორგანიზაციების მოძიება და რესურსების გამოყენება– საერთაშორისო თანამშრომლობის განვითარებისა და პროგრამის შესაძლებლობების ეფექტიანიგამოყენების გზები.

Webinar – ERASMUS+ Opportunities for Vocational Education and Training Institutions
On March 26, 2026, a series of webinars was organized by the Erasmus+ National Office in Georgia, aimed at informing and supporting organizations operating in the Vocational Education and Training (VET) sector. The Head of the International Relations Service of Batumi Navigation University attended the webinars.
The sessions were particularly valuable for organizations interested in participating in the Erasmus+ programme and preparing project applications.
The webinars covered the following topics: support for newcomer VET organizations, including an overview of the Erasmus+ programme, its objectives and priorities; as well as guidance on partner search and the use of available resources to enhance international cooperation and effectively utilize the opportunities offered by the programme.