ონლაინ შეხვედრა: შავი ზღვის ლურჯ ეკონომიკაში არსებული დაფინანსების შესაძლებლობები
შავი ზღვის საერთო საზღვაო დღის წესრიგის განხორციელების ფარგლებში, ევროკომისიასთან ერთად, ტარდება ონლაინ შეხვედრა, რომელიც ეხება შავი ზღვის ლურჯ ეკონომიკაში ამჟამად არსებული დაფინანსების შესაძლებლობებს.
ღონისძიება ტარდება 8 მაისს, ოთხშაბათს, ონლაინ რეჟიმში, საქართველოს დროით 11:30-დან 14:30-მდე.
ღონისძება შედგება ორი ნაწილისგან: 1) დაფინანსების წყაროების მიმოხილვა და 2) იდეების ირგვლივ კონცეფციების განვითარება და პარტნიორების მოძიება.
ყველას, ვისაც გსურთ გაიგოთ მიმდინარე დაფინანსების შესაძლებლობების შესახებ ისეთი მნიშვნელოვანი პროგრამების მიმართულებით,
როგორებიცაა INTERREG NEXT Black Sea, EMFAF და Horizon Europe, გიწვევთ ღონისძების პირველ ნაწილზე , რომელიც სულ რაღაც 1 საათი გაგრძელდება 11:30-დან 12:30-მდე. აღნიშნულ სესიაზე დარეგისტრირება ხდება შემდეგი ბმულის საშუალებით:
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/cd1d9cd7-2c56-a57c-a3f9-3449acd86fd6
ხოლო, იმ დაინტერესებულ მხარეებს , რომელთაც უკვე გაგჩნიათ საპროექტო იდეები ან უკვე გამოკვეთლი გავქვთ ინტერესის სფეროები, მაშინ გიწვევთ ღონისძების მეორე ნახევარზეც, სადაც უკვე კონკრეტული მიმართულებების მიხედვით შეგიძლიათ დარეგისტრირდეთ სხვადასხვა სესიაზე, სადაც შეგიძლიათ გაიგოთ მეტი ამ იდეების განხორციელების, შესაბამისი პარტნორების მოძიების და დამატებითი დახმარების მიღების მიმართულებით. აღნიშნულ ნაწილზე დარეგისტრირება ხდება შემდეგი ბმულის საშუალებით:
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/8cf6affe-0942-7c9a-c26e-e11212708d8c
სესიებზე დასწრების ადგილები შეზღუდულია, ამიტომ სურვილის შემთხვევაში უმოკლეს დროში დარეგისტრირდით.
თუ შეხვედრის ორივე ნაწილი გაინტერესებთ, მაშინ აუცილებელია ზემოაღნიშნულ თითოეულ ბმულზე დარეგისტრირება.

Online Meeting on Funding Opportunities within the Black Sea Blue Economy
As part of the implementation of the Common Maritime Agenda for the Black Sea, an online meeting is being organized in cooperation with the European Commission, focusing on current funding opportunities within the Black Sea Blue Economy.
The event will take place online on Wednesday, May 8, from 11:30 AM to 2:30 PM (Georgia time).
The event consists of two parts:
1. An overview of available funding sources
2. Development of project concepts and partner search
Anyone interested in learning more about current funding opportunities under key programs such as INTERREG NEXT Black Sea, EMFAF, and Horizon Europe is invited to attend the first session, which will last one hour (11:30–12:30).
Registration for this session is available via the following link:
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/cd1d9cd7-2c56-a57c-a3f9-3449acd86fd6
Participants who already have project ideas or clearly defined areas of interest are also invited to attend the second part of the event, where they will be able to register for thematic sessions, learn more about project implementation, find suitable partners, and receive additional guidance.
Registration for this part is available at:
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/8cf6affe-0942-7c9a-c26e-e11212708d8c
Please note that the number of available seats is limited, so early registration is strongly recommended.