ვიზიტი ვროცლავის ტრანსპორტისა და ლოგისტიკის საერთაშორისო უნივერსიტეტში
მიმდინარე წლის 4-5 ოქტომბერს, ვროცლავის ტრანსპორტისა და ლოგისტიკის საერთაშორისო უნივერსიტეტში სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა ბნსუ-ს რექტორი ბატონი პარმენ ხვედელიძე და კანცლერი ქალბატონი ლალი ხვედელიძე.
ვროცლავის ტრანსპორტისა და ლოგისტიკის საერთაშორისო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთოერთობების დეპარტამენტთან ერთად, ბნსუ-ს წარმომადგენლებს უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა უმასპინძლა. ბნსუ-ს რექტორი და კანცლერი დაესწრნენ ახალი სასწავლო წლის დაწყებისადმი მიძღვნილ საზეიმო მიღებას, რომელზედაც გაფორმდა ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი ბნსუ-სა და ვროცლავის ტრანსპორტისა და ლოგისტიკის საერთაშორისო უნივერსიტეტს შორის.
შეხვედრის ფარგლებში, ასევე განხილულ იქნა სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები. თანაშრომლობის ფარგლებში ორივე უნივერსიტეტის სტუდენტებსა და აკადემიურ და ადმინისტრაციულ პერსონალს შესაძლებლობა ექნებათ ისარგებლონ ERASMUS+ ICM პროგრამით და განახორციელონ მობილობა, გაუზიარონ ერთანეთს სწავლა-სწავლების პრაქტიკა და სამუშაო გამოცდილება.

Visit of The Rector and Chancellor of BNTU at the International University Of Transport and Logistics in Warsaw
On 4-5 October of this year, the rector of BNTU Mr. Parmen Khvedelidze and Chancellor Ms. Lali Khvedelidze were on a working visit to the universitythe International University of Transport and Logistics in Warsaw.
The President of the University, together with the Department of International Relations of the International University of Transport and Logistics in Wroclaw, hosted BNTU representatives. The Rector and the Chancellor of BNTU attended a Reception Ceremony dedicated to the start of the new academic year, within the framework of the visit a Memorandum of Understanding was signed between BNTU and the International University of Transport and Logistics in Worclaw.
Future cooperation plans were also discussed during the meeting. As part of the collaboration, both university students and academic and administrative staff will be able to take advantage of the ERASMUS + ICM program and implement mobility, share teaching-learning and work experience with one another.