BSAMI-ის რექტორთა რიგგარეშე შეხვედრა 21.04.2020
ახალი კორონა ვისრუსის (COVID 19) გამო შემოღებულ ზომებთან და შეზღუდვებთან დაკავშირებით, მიმდინარეწლის 21 აპრილს, ჩატარდა BSAMI-ის (საზღვაო უნივერსიტეტების შავი ზღვის ასოციაცია) წევრი უნივერსიტეტების რექტორების ონლაინ-შეხვედრა; შეხვედრა ჩატარდა შექმნილ მდგომარებაში სწავლა-სწავლების პროცესების შესაფასებლად და განსახორციელებელი ღონისძიებების განხილვის მიზნით.
BSAMI-ის ონლაინ-შეხვედრა პირი რეისის უნივერსიტეტის (PRU) მიერ იყო ორგანიზებული და ჩატარდა უნივერსიტეტის ონლაინ სასწავლო პლათფორმის (MS Teams) გამოყენებით. შეხვედრაში მონაწილეობდა ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორი, შორეული ნაოსნობის კაპიტანი, პროფესორი პარმენ ხვედელიძე.
შეხვედრას უძღვებოდა BSAMI-ის თავმჯდომარე - პროფესორი დოქტორი ორალ ერდოღანი, პირი რეისის უნივერსიტეტის რექტორი და ესწრებოდნენ შავი ზღვის 6 ქვეყნის საზღვაო უნივერსიტეტების რექტორები.
შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ BSAMI-ის ყველა წევრი განაგრძობს დაგეგმილ სამუშაოებს უნივერსიტეტების ელექტრონული მართვის სისტემებისა და განახლებული ონლაინ-პლატფორმების საშუალებით; უნივერსიტეტებს არ გააჩნია არსებითი ხასიათის პრობლემები თეორიული სასწავლო კურსების განხორციელებისა და ელექტრონული ადმინისტრირების თვალსაზრისით, თუმცა, ყველასათვის აქტუალური რჩება პრაქტიკული სასწავლო კომპონენტის განხორცილებასთან დაკავშირებული სირთულეები.
შეხვედრის მონაწილეებმა განიხილეს და ერთმანეთს გაუზიარეს სამომავლოდ დაგეგმილი აქტივობები და თანამშრომლობის პერსპექტივები.

Extraordinary meeting of BSAMI rectors 21.04.2020
An online meeting of the rectors of the member universities of BSAMI (Association of Black Sea Universities) was held on April 21 this year regarding the measures and restrictions introduced due to the new Corona Virus (COVID 19);
The meeting was held to assess the learning and teaching processes in the current situation and to discuss the measures to be taken. The BSAMI online meeting was organized by Piri Reis University (PRU) and was conducted using the University's online learning platform (MS Teams). Rector of Batumi Navigation Teaching University, Captain, Professor Parmen Khvedelidze participated in the meeting.
The meeting was chaired and moderated by the BSAMI Chairperson Prof. Dr. Oral Erdoğan, Rector of Piri Reis University and attended by the rectors/deans of the member maritime universities/faculties from 6 Black Sea countries.
It was noted at the meeting that all members of BSAMI will continue their planned work through using university electronic management systems and updated online platforms; Universities do not have significant problems with the implementation of theoretical training courses and e-administration, however, the difficulties related to the implementation of the practical training component remain relevant for everyone.
The participants of the meeting discussed and shared with each other the activities planned for the future and the prospects of cooperation.