ართვინის ჭოროხის უნივერსიტეტის დელეგაცია ბნუ-ში
2025 წლის 21 ოქტომბერს, ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტს ართვინის ჭოროხის უნივერსიტეტის დელეგაცია ეწვია. დელეგაციის შემადგენლობაში იყვნენ ართვინის ჭოროხის უნივერსიტეტის რექტორი პროფესორი იბრაჰიმ აიდინი, საერთაშორისო ურთიერთობების კოორდინატორი ჰაკან გიულთეკინი და დოქტ. ალი ქესკინი.
შეხვედრის ფარგლებში სტუმრებმა შეხვედრა გამართეს ბნუ-ს რექტორთან, საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელთან და უნივერსიტეტის სხვა წარმომადგენლებთან.
მხარეებმა განიხილეს თანამშრომლობის განვითარების შესაძლებლობები, მათ შორის საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამების, საერთო კვლევითი პროექტების და აკადემიური თანამშრომლობის მიმართულებები.
შეხვედრის დასასრულს, გაფორმდა თანამშრომლობის მემორანდუმი, რომელიც მიზნად ისახავს ორმხრივი პარტნიორობის გაძლიერებასა და ერთობლივი ინიციატივების განხორციელებას.

On October 21, 2025, a delegation from Artvin Çoruh University visited Batumi Navigation University.
The delegation included Professor İbrahim Aydın, Rector of Artvin Çoruh University, Hakan Gültekin, Coordinator of International Relations and Dr. Ali Keskin.
During the visit, the guests held meetings with the Rector of BNU, the Head of the International Relations Service and other university representatives. The parties discussed opportunities for developing cooperation, including international exchange programs, joint research projects and academic collaboration.
At the conclusion of the meeting, a memorandum of cooperation was signed, aiming to strengthen bilateral partnership and implement joint initiatives.