აუდიტი ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტში 10-11.02.2020
მიმდინარე წლის 10-11 თებერვალს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტში აუდიტი ჩაატარა არაბეთის მეცნიერების, ტექნოლოგიებისა და საზღვაო ტრანსპორტის აკადემიის პროფესორმა, საზღვაოსნო მეცნიერებების ინსტიტუტის დეკანის მოადგილემ კაპიტანმა მაჰმუდ ელსეიდ ელ ბავაბმა.
აუდიტის ფარგლებში კაპიტანი მაჰმუდ ელსეიდ ელ ბავაბი შეხვდა საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტოს წარმომადგენლებს, შეამოწმა ბნსუ-ს ტექნიკურ-მატერიალური ბაზა, უნივერსიტეტის საკანონმდებლო ბაზა. ასევე, ინტერვიუ ჩაატარა ბნსუს ადმინსტრაციულ / აკადემიურ პერსონალთან, სტუდენტებთან, ბნსუ-ს თვითმართველობის თავმჯდომარესთან და კურსდამთავრებულებთან.
აუდიტის მიზანია ბნუ-ს გაწევრიანება საზღვაო უნივერსიტეტების საერთაშორისო ასოციაციაში (IAMU), რომელიც 1999 წლის ნოემბერში 7 უნივერსიტეტის მიერ შეიქმნა. დღეის მდგომარეობით, ის მსოფლიოს 65 საზღვაო საგანმანმანათლებლო დაწესებულებას აერთიანებს. IAMU მნიშვნელოვანი პლატფორმაა, რომელიც დიდ როლს ასრულებს მსოფლიო ბაზარზე საზღვაო უნივერსიტეტებისა და დარგის პროფესიონალთა ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარებასა და იდეების გაცვლაში.

Audit at Batumi Navigation Teaching University 10-11.02.2020
On February 10-11, 2020, Professor of the Arab Academy for Science, Technology and Maritime Transport, Vice Dean of the Institute of Maritime Studies, Captain Mahmoud Elsayed El Bawab, conducted an audit at the Batumi Navigation Teaching University.
As part of the audit, Captain Mahmoud Elsayed El Bawab met with representatives of the Maritime Transport Agency, checked the BNTU Technical and Material Base, the University's Legislative Base. He also conducted interviews with BNTU administrative / academic staff, students, Chairman of the BNTU Student Self-Government Service and Alumni.
The purpose of the audit is to join BNTU in the International Association of Maritime Universities (IAMU), which was established in November 1999 by 7 universities. As of today, it unites 65 marine educational institutions around the world. IAMU is an important platform that plays a major role in sharing the knowledge and experience and exchanging ideas of maritime universities and industry professionals on the world market.