ავსტრიელი პარტნიორის ვიზიტი ბნსუ-ში
023 წლის 16 – 20 მაისს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტს სტუმრობს ვენის ეკონომიკისა და ბიზნესის უნივერსიტეტის ტრანსპორტისა და ლოგისტიკის მენეჯმენტის ინსტიტუტის (ვენა, ავსტრია) ხელმძღვანელი - პროფესორი სებასტიან კუმერი.
პროფესორმა შეხვედრა გამართა ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელთან - კანცლერთან ლალი ხვედელიძესთან და რექტორის პირველ მოადგილესთან გელა გვარიშვილთან.
შეხვედრის ფარგლებში მხარებმაა თანამშრომლობის გაძლიერების გზებზე და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს.
ვიზიტის ფარგლებში პროფესორი ლექციებს უტარებს ბნსუ-ს სტუდენტებს. ლექციების ციკლის მთავარი თემაა მდგრადობა ტრანსპორტსა და ლოჯისტიკაში, საერთაშორისო ტრანსპორტი და ლოგისტიკის მენეჯმენტი.

Visit of Austian partner
On May 16-20, 2023, the head of the Transport and Logistics Management Institute of the Vienna University of Economics and Business (Vienna, Austria) - Professor Sebastian Kumer, visits the Batumi Navigation Teaching University.
The professor held a meeting with the head of administration - Chancellor of the Batumi Navigation Teaching University - Lali Khvedelidze, and the first deputy rector Gela Gvarishvili.
Within the framework of the meeting, the parties discussed ways to strengthen cooperation and future plans.
Within the framework of the visit, the professor gives lectures to the students of BNTU. The main topic of the lecture series is sustainability in transport and logistics, international transport and logistics management.
The visit is carried out within the framework of the ERASMUS+ international credit mobility program.