აზიის საზღვაო და მეთევზეობის უნივერსიტეტების 20-ე ფორუმი
ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილე გიორგი გაბედავა აზიის საზღვაო და მეთევზეობის უნივერსიტეტების 20-ე ფორუმს ესწრება.რექტორის მოადგილესთან ერთად ფორუმში მონაწილეობას იღებს ბნსუ-ს ორი სტუდენტი (გიორგი ჯინჭარაძე და გიორგი შუშაძე), რომლებიც ამ ეტაპზე გაცვლითი პროგრამით კორეის საზღვაო და ოკეანეთის უნივერსიტეტში იმყოფებიან.
ფორუმის ფარგლებში გაიმართება საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია, რომელშიც მონაწილეობას მიიღებს და მოხსენებას გააკეთებს ბნსუ-ს რექტორის მოადგილე გიორგი გაბედავა.
ფორუმში 11 უნივერსიტეტი მონაწილეობს და წელს მას მოკფოს ეროვნული საზღვაო უნივერსიტეტი (სამხრეთ კორეა) მასპინძლობს. ფორუმი 1 კვირის განმავლობაში გაგრძელდება.

Deputy Rector of Batumi Navigation Teaching University George Gabedava is attending the 20th Asia Maritime and Fisheries Universities Forum.Together with the deputy rector, two BNTU students (Giorgi Jintcharadze and Giorgi Shushadze), who are currently at the Korea Maritime and Ocean University on an exchange program, are taking part in the forum.
Within the framework of the forum, an international scientific conference will be held, in which George Gabedava, the deputy rector of BNTU, will participate and make a report.
11 universities participate in the forum and this year it is hosted by Mokpo National Maritime University (South Korea). The forum will last for 1 week.