ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტი IAMU-ს (საზღვაო უნივერსიტეტების საერთაშორისო ასოციაციის) წევრია 7.05.2020
ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტი IAMU-ს (საზღვაო უნივერსიტეტების საერთაშორისო ასოციაციის) წევრია.
IAMU -საზღვაო უნივერსიტეტების საერთაშორისო ასოციაცია- მნიშვნელოვანი პლატფორმაა, რომელიც დიდ როლს ასრულებს მსოფლიო ბაზარზე საზღვაო უნივერსიტეტებისა და დარგის პროფესიონალთა ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარებასა და იდეების გაცვლაში.
2020 წლის აპრილში ჩატარდა ასოციაციის საერთაშორისო ბორდის მეთერთმტე სხდომა, სადაც განიხილეს ბნსუ-საუდიტის შედეგები და მიიღეს დადებითი გადაწყვეტილება.
მანამდე კი, 2020 წლის 10-11 თებერვალს, უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში აუდიტი ჩაატარა არაბეთის მეცნიერების, ტექნოლოგიებისა და საზღვაო ტრანსპორტის აკადემიის პროფესორმა, საზღვაო მეცნიერებების ინსტიტუტის დეკანის მოადგილემ კაპიტანმა მაჰმუდ ელსეიდ ელ ბავაბმა. აუდიტის ფარგლებში კაპიტანი მაჰმუდ ელსეიდ ელ ბავაბი შეხვდა საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტოს წარმომადგენლებს, შეამოწმა ბნსუ-ს მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა, უნივერსიტეტის საკანონმდებლო ბაზა, ინტერვიუ ჩაატარა ბნსუ-ს ადმინსტრაციულ და აკადემიურ პერსონალთან, სტუდენტებთან, ბნსუ-ს თვითმართველობის თავმჯდომარესთან და კურსდამთავრებულებთან.

Batumi Navigation Teaching University Is A Member Of IAMU (International Association Of Maritime Universities) 7.05.2020
IAMU - International Association of Maritime Universities - is an important platform that plays a major role in sharing knowledge and experience of maritime universities and professionals in the global market and exchanging ideas.
On April 2020, the 11th session of the International Board of the Association was held, where the results of the BNTU audit were discussed and a positive decision was made.
Earlier, on February 10-11, 2020, anaudit of the Higher Education Institution was conducted by Capt. Mahmoud Elsayed EI Bawab, a professor at the Arab Academy of Sciences, Technology and Maritime Transport, Deputy Dean of the Institute of Marine Sciences.
As part of the audit, Capt. Mahmoud Elsayed EI Bawabmet with representatives of the Maritime Transport Agency, inspected the BNTU's material and technical base, the university's legal base, conducted interviews with BNTU administrative and academic staff, students, chairmen of student self-governance service and the alumni of BNTU.