ბნსუ-ს ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახური სტუდენტებს შეხვდა
2025 წლის 5-6 მაისს, ბნსუ-ს ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის ინიციატივითა და ორგანიზებით, სტუდენტებთან საინფორმაციო შეხვედრები ჩატარდა.
შეხვედრების მთავარი მიზანი იყო სტუდენტებისთვის უნივერსიტეტის სტრუქტურის, მარეგულირებელი დოკუმენტებისა და ბოლო პერიოდში განხორციელებული შიდა კვლევების შედეგების გაცნობა.
ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის წარმომადგენლებმა დეტალურად წარმოადგინეს ინფორმაცია უნივერსიტეტის მმართველობითი სტრუქტურის, ადმინისტრაციული და აკადემიური ერთეულების ფუნქციების შესახებ.
შეხვედრის მეორე ნაწილი დაეთმო ბნსუ-ში ჩატარებული სტუდენტური კმაყოფილების, სწავლების ხარისხისა და სხვა მნიშვნელოვანი მიმართულებების კვლევების შედეგების გაცნობას.
აღნიშნული შეხვედრა ხელს უწყობს უნივერსიტეტში გამჭვირვალობის, ჩართულობისა და სტუდენტზე ორიენტირებული გარემოს გაძლიერებას, რაც ბნსუ-ს ხარისხის კულტურის ერთ-ერთი საკვანძო პრიორიტეტია.

BNTU’s Quality Assurance Service Meeting with the Students
On May 5–6, 2025, informational meetings were held with students at the initiative and organization of the Quality Assurance Service of BNTU.
The main goal of the meetings was to familiarize students with the university’s structure, regulatory documents, and the results of recent internal studies.
Representatives of the Quality Assurance Office presented detailed information about the university's governance structure and the functions of its administrative and academic units.
The second part of the meeting was dedicated to sharing the results of student satisfaction surveys, teaching quality assessments, and other important studies conducted at BNTU.
These meetings contribute to enhancing transparency, engagement, and a student-centered environment at the university, which is one of the key priorities of BNTU's quality culture.