2022 წლის 19-21 ოქტომბერს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტი მონაწილეობს საზღვაო უნივერსიტეტების საერთაშორისო ასოციაციის ყოველწლიურ გენერალურ ასამბლეაში, როგორც წევრი უნივერსიტეტი.
20 ოქტომბერს, გენერალური ასამბლეის ფარგლებში გაიმართა პლენარული სესია, სადაც ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორი პარმენ ხვედელიძე და რექტორის მეორე მოადგილე გიორგი გაბედავა დაჯილდოვდნენ მადლობის სერტიფიკატებით, ასოციაციის კვლევითი პროექტების საბოლოო ანგარიშებისა და აპლიკაცების შეფასების პროცესში შეტანილი წვლილისთვის.

On October 19-21, 2022, Batumi Navigation Teaching University participates in the annual general assembly of the International Association of Maritime Universities as a member university.
On October 20, a plenary session was held within the framework of the General Assembly, where Batumi NavigationTeaching University Rector Parmen Khvedelidze and Second Deputy Rector Georrge Gabedava were awarded certificates of appreciation for their contribution to the evaluation process of the final reports and applications of the association's research projects.