ბნსუ-ს პროფესორების ვიზიტი ERASMUS+ პროგრამის ფარგლებში
2022 წლის 13 – 18 მარტს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი, ასოცირებული პროფესორი გიორგი გაბედავა და ასისტენტ პროფესორი ნინო ჭილაია სამუშაო ვიზიტით იმყოფება სტამბოლის ტექნიკურ უნივერსიტეტში.
ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა შეხვედრა სტამბოლის ტექნიკური უნივერსიტეტის საზღვაო ფაკულტეტის დეკანთან, დეკანის მოადგილესთან და პროფესორთან.
მხარეებმა განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები, როგორიცაა სტუდენტებისა და პერსონალის გაცვლა, სამეცნიერო აქტივობების, საბიბლიოთეკო რესურსების გაზიარება და სხვა.

Visit of BNTU Professors within the ERASMUS + Program
On March 13-18, 2022, the Head of International Relations Service of Batumi Navigation Teaching University, Associate Professor George Gabedava and Assistant Professor Nino Tchilaia is visiting to Istanbul Technical University.
During the visit, a meeting was held with the Dean, Deputy Dean and Professor of the Faculty of Maritime Affairs of Istanbul Technical University.
The parties discussed issues of future cooperation, such as the exchange of students and staff, scientific activities, sharing of library resources, and more.