ბნსუ-ს სტუდენტების მოხალისეობრივი პროექტი
ბნსუ-ს სტუდენტებმა მოხალისეობრივ კონკურსში მიიღეს მონაწილეობა, რომელიც „სტუდფესტი 2024“-ის ფარგლებში, ახალგაზრდობის სააგენტოს ორგანიზებით ტარდება.
ბნსუს-ს სტუდენტთა საინიციატივო ჯგუფმა წარადგინა პროექტი „მომავლის ტალღა - აჩუქე ზღვას ახალი სიცოცხლე“, რომელიც სანაპირო ზოლის დასუფთავებასა და ნარკოტიკების მოხმარების წინააღმდეგ კამპანიას მოიცავდა.
აღნიშნულ პროექტში, ბნსუ-ს სტუდენტები, პროფესიული სტუდენტები, პერსონალი და მახინჯაურის საზღვაო ლიცეუმის მოსწავლეები ჩაერთნენ.
კონკურსის ჟიურისთან ერთად, ღონისძიებას ახალგაზრდობის სააგენტოს ხელმძღვანელის მოვალეობის შემსრულებელი, ვახტანგ ბააკაშვილი ესწრებოდა. ბნსუ-ს ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი/კანცლერი, ლალი ხვედელიძე, კანცლერის მოადგილე, ელიდა ხვედელიძე და რექტორის მოადგილე აკადემიური მიმართულებით, გიორგი გაბედავა, მოწვეულ სტუმრებს შეხვდნენ და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს.
„სტუდფესტი 2024“ საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს ინიციატივით, სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტოს, ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საქართველოს სტუდენტური ორგანიზაციების ასოციაციის ორგანიზებით იმართება.

Volunteer Project of the BNTU students
BNTU students participated in a volunteer competition organized by the Youth Agency as part of "Studfest 2024."
The BNTU student initiative group presented the project "Wave of the Future - Give the Sea a New Life," which involved beach cleaning and an anti-drug campaign.
This project included participation from BNTU students, professional students, personnel and students from Makhinjauri Maritime Lyceum.
Vakhtang Baakashvili, the Acting Head of the Youth Agency, attended the event alongside the competition jury. Lali Khvedelidze, BNTU's Head of Administration/Chancellor, Elida Khvedelidze, the Deputy Chancellor, George Gabedava, Deputy Rector for Academic Affairs, welcomed the guests and discussed future cooperation prospects.
"Studfest 2024" is organized by the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia, the Youth Agency, Tbilisi Municipality City Hall, and the Association of Student Organizations of Georgia.