ბნსუ-ს წარმატებული სტუდენტი დაჯილდოვდა
2022 წლის 16 დეკემბერს, აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ქვეპროგრამის ფარგლებში დაფინანსებულ წარჩინებულ სტუდენტებს მთავრობის წევრები შეხვდნენ. შეხვედრას, ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტი, იზა ფუტკარაძე დაესწრო.
სტუდენტებს აჭარის მთავრობის თავმჯდომარე თორნიკე რიჟვაძე, განათლების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მაია ხაჯიშვილი, უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე ტიტე აროშიძე და განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარე დავით ბაციკაძე შეხვდნენ.
მთავრობის წევრებმა ახალგაზრდებს მიღწეული წარმატება მიულოცეს და ყურადღება გაამახვილეს საჯარო სექტორში ანაზღაურებადი სტაჟირების შესაძლებლობაზე.
სტუდენტთა დახმარების ქვეპროგრამის ფარგლებში 39 სტუდენტს ფულადი ჯილდო და სიგელები გადაეცა. აღნიშნული პროგრამით 2012-2022 წლებში ისარგებლა 10 000- მდე სტუდენტმა

The successful student of BNTU was awarded
On December 16, 2022, members of the government met with the successful students funded within the sub-program of the Ministry of Education, Culture and Sports of Adjara. Iza Putkaradze, a student of Batumi Navigation Teaching University, attended the meeting.
The students were met by Tornike Rizhvadze, the chairman of the Ajara government, Maya Khajishvili, the minister of education, culture and sports, Tite Aroshidze, the deputy chairman of the Supreme Council, and Davit Batsikadze, the chairman of the committee on education, science, culture and sports.
The members of the government congratulated the young people on their success and drew attention to the possibility of paid internships in the public sector.
39 students were given monetary awards and certificates within the framework of the student assistance sub-program. About 10,000 students benefited from this program in 2012-2022.