ბნუ-მ „დასაქმების ფორუმში“ მიიღო მონაწილეობა
2026 წლის 4 ივნისს, ბნუ-მ მონაწილეობა მიიღო „დასაქმების ფორუმში“, რომელიც ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, დასაქმების ხელშეწყობის სახელმწიფო სააგენტოსა და აჭარის დასაქმების სააგენტოს ერთობლივი ორგანიზებით ჩატარდა.
ბნუ-ს წარმომადგენლებმა და სტუდენტებმა დამსწრეებს გააცნეს უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო პროგრამები, სწავლის პირობები, კარიერული განვითარების პერსპექტივები და დასაქმების სხვადასხვა შესაძლებლობები.
ფორუმზე რეგიონში მოქმედი 80-მდე წამყვანი კომპანია 300-ზე მეტი აქტიური ვაკანსიითა და 2000-მდე სამუშაო ადგილით იყო წარმოდგენილი.
მსგავსი მასშტაბის ღონისძიება განსაკუთრებით ხელსაყრელ პლატფორმას ქმნის დამსაქმებლებსა და საგანმანათლებლო სექტორს შორის მჭიდრო თანამშრომლობისთვის. ეს პროცესი ხელს უწყობს სასწავლო პროგრამების შრომის ბაზრის რეალურ მოთხოვნებთან მაქსიმალურ მიახლოებასა და მათ პრაქტიკულ განხორციელებაში ბიზნესსექტორის ჩართულობის გაძლიერებას.

BNU Participated in the Job Fair
On June 4, 2026, BNU participated in the Job Fair, jointly organized by Batumi Shota Rustaveli State University, the State Employment Support Agency and the Employment Agency of Adjara.
BNU representatives and students introduced the attendees to the university's educational programs, study conditions, career development prospects and various employment opportunities.
The forum featured around 80 leading companies operating in the region, offering over 300 active vacancies and nearly 2,000 job openings.
An event of this scale creates a highly favorable platform for close cooperation between employers and the educational sector. This process contributes to aligning educational programs as closely as possible with the real demands of the labor market and strengthening the involvement of the business sector in their practical implementation.