ბნუ-მ საქართველოს კერძო კოლეჯების ასოციაციის 2026 წლის პირველ კოლეგიალურ ვიზიტს უმასპინძლა
2026 წლის 5–6 ივნისს, ბნუ-მ უმასპინძლა საქართველოს კერძო კოლეჯების ასოციაციის 2026 წლის პირველ კოლეგიალურ ვიზიტს, რომელიც პროფესიული განათლების სფეროში გამოცდილების გაზიარებასა და აქტუალური საკითხების განხილვას მიეძღვნა.
ორდღიანი ღონისძიების ფარგლებში მონაწილეებმა იმსჯელეს ისეთ მნიშვნელოვან თემებზე, როგორიცაა პროფესიული ორიენტაცია, დისტანციური და ჰიბრიდული სწავლება, ასევე ადმინისტრაციული წარმოებების ანალიზი. შეხვედრის პროგრამა მოიცავდა როგორც თემატურ პრეზენტაციებს, ისე დისკუსიებსა და გამოცდილების გაცვლის სესიებს.
პირველი დღის განმავლობაში ბნუ-ს წარმომადგენლებმა დამსწრეებს გააცნო პროფესიული ორიენტაციის მიმართულებით არსებული პრაქტიკა, გამოყენებული მიდგომები, მასალები და პროცესის ორგანიზების თავისებურებები. ასევე გაიმართა ხარისხის კომიტეტის პრეზენტაცია და დისკუსია, ხოლო შემდგომ სესიაზე განხილულ იქნა ავტორიზაციის პროცესთან დაკავშირებული ადმინისტრაციული წარმოებების ანალიზი, ძირითადი მიგნებები, ტენდენციები და დასკვნები.
მეორე დღე დაეთმო დისტანციური და ჰიბრიდული სწავლების საკითხებს. მონაწილეებმა განიხილეს მოქმედი რეგულაციები, ბნუ-ს გამოცდილება, არსებული გამოწვევები და პრაქტიკული საკითხები. შეხვედრა დასრულდა კოლეგიალური ვიზიტის ფარგლებში გამოვლენილი მიგნებების შეჯამებითა და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივების განხილვით.
კოლეგიალური ვიზიტი მნიშვნელოვანი პლატფორმა აღმოჩნდა პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლებისთვის, რაც ხელს უწყობს საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებას, პროფესიული განათლების ხარისხის განვითარებასა და სექტორში თანამშრომლობის გაღრმავებას.

BNU Hosted the First Collegial Visit of 2026 of the Association of Private Colleges of Georgia
On June 5–6, 2026, BNU hosted the first collegial visit of 2026 of the Association of Private Colleges of Georgia, which was dedicated to sharing experiences and discussing current issues in the field of vocational education.
Within the framework of the two-day event, the participants discussed such important topics as vocational orientation, distance and hybrid learning, as well as the analysis of administrative proceedings. The program of the meeting included thematic presentations, as well as discussions and experience-sharing sessions.
During the first day, BNU representatives introduced the attendees to the existing practices, applied approaches, materials and specific organizational aspects in the direction of vocational orientation. A presentation and discussion of the Quality Committee were also held and the subsequent session focused on the analysis of administrative proceedings related to the authorization process, key findings, trends and conclusions.
The second day was dedicated to the issues of distance and hybrid learning. The participants discussed current regulations, BNU's experience, existing challenges and practical matters. The meeting concluded with a summary of the findings identified during the collegial visit and a discussion on the prospects of future cooperation.
The collegial visit proved to be an important platform for representatives of vocational educational institutions, promoting the sharing of best practices, the development of vocational education quality and the deepening of cooperation within the sector.