ბნუ-მ სკოლა „გორდასა“ და თურქეთის ლიცეუმის დელეგაციებს უმასპინძლა
2026 წლის 19 მაისს, ბნუ-მ სკოლა "გორდას" წარმომადგენლებსა და მოსწავლეებს და თურქეთის ქალაქ ნევშქირის (კაბადოკია) სოციალურ მეცნიერებათა ლიცეუმის მასწავლებელთა და მოსწავლეთა დელეგაციას უმასპინძლა.
სტუმრები გაეცნენ უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო პროგრამებს, აკადემიური და კარიერული განვითარების შესაძლებლობებს; მიიღეს ინფორმაცია სტუდენტური ცხოვრებისა და არაფორმალური აქტივობების შესახებ.
ვიზიტის ფარგლებში სტუმრებმა დაათვალიერეს ბნუ-ს სასწავლო და მატერიალურ-ტექნიკური ინფრასტრუქტურა, მათ შორის, აუდიტორიები, სიმულატორები და სტუდენტური სივრცეები.

BNU Hosted Delegations from “Gorda” School and a Turkish Lyceum
On May 19, 2026, representatives and students from "Gorda" School, along with a delegation of teachers and students from the Social Sciences Lyceum of Nevşehir (Cappadocia), Turkey, visited the university.
The guests learned about the university's educational programs, as well as opportunities for academic and career development. They were also briefed on student life and informal/extracurricular activities.
As part of the visit, the guests toured BNU's educational, material and technical infrastructure, including classrooms, simulators and student spaces.