ბნუ-ს ადმინისტრაციული პერსონალის ERASMUS+ მობილობა სტამბოლის ტექნიკურ უნივერსიტეტში
2026 წლის 27–31 ივლისს, ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკის, სტუდენტური სერვისების სამსახურის, ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურისა და სტუდენტთა რეგისტრაციის, გამოცდების, შეფასებისა და მონიტორინგის სამსახურის წარმომადგენლები ERASMUS+ Staff Training Mobility Programme-ის ფარგლებში სამუშაო ვიზიტით სტამბოლის ტექნიკურ უნივერსიტეტში იმყოფებოდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში მონაწილეები გაეცნენ სტამბოლის ტექნიკური უნივერსიტეტის ადმინისტრაციული ერთეულების საქმიანობას, ბიბლიოთეკის თანამედროვე სერვისებს, სტუდენტური მხარდაჭერის მექანიზმებს, ხარისხის უზრუნველყოფის სისტემასა და სასწავლო პროცესის მართვის საუკეთესო პრაქტიკებს. ასევე გაიმართა სამუშაო შეხვედრები, სადაც მხარეებმა იმსჯელეს ადმინისტრაციული პროცესების გაუმჯობესების, პროფესიული განვითარების, ციფრული სერვისებისა და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივების შესახებ.
ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტსა და სტამბოლის ტექნიკურ უნივერსიტეტს შორის მრავალწლიანი წარმატებული თანამშრომლობა ERASMUS+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის (ICM) პროგრამის ფარგლებში აქტიურად გრძელდება. აღნიშნული მობილობა კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი ნაბიჯია უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის, საერთაშორისო პარტნიორობის გაძლიერებისა და ევროპული საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარების მიმართულებით, რაც ხელს უწყობს ინსტიტუციური განვითარების პროცესს და ადმინისტრაციული მომსახურების ხარისხის კიდევ უფრო ამაღლებას.

From 27 to 31 July 2026, representatives of the Library, Students Services, Quality Assurance Service and Student Registration, Exams, Evaluation and Monitoring Service of BNU participated in a working visit to Istanbul Technical University within the framework of the ERASMUS+ Staff Training Mobility Programme.
During the visit, participants familiarized themselves with the activities of Istanbul Technical University’s administrative units, modern library services, student support mechanisms, quality assurance system, and best practices in academic process management. Working meetings were also held, during which the parties exchanged experiences and discussed opportunities for improving administrative processes, professional development, digital services, and future cooperation prospects.
The long-standing and successful cooperation between Batumi Navigation University and Istanbul Technical University continues actively within the framework of the ERASMUS+ International Credit Mobility (ICM) Programme. This mobility represents another important step towards strengthening the University’s internationalization, expanding international partnerships and sharing European best practices. It contributes to the process of institutional development and further improvement of the quality of administrative services.