ბნუ-ს რეჯეფ თაიფ ერდოღანის უნივერსიტეტის დელეგაცია ეწვია
2026 წლის 12 მაისს, ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტს სამუშაო და საგანმანათლებლო ვიზიტით ეწვია რეჯეფ თაიფ ერდოღანის უნივერსიტეტის დელეგაცია, რომელიც უნივერსიტეტის პერსონალისა და სტუდენტებისგან შედგებოდა. ვიზიტი სტუდენტებისა და პერსონალის საერთაშორისო Study Visit-ის ფარგლებში განხორციელდა.
ვიზიტის მიზანს წარმოადგენდა ორ უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის გაღრმავება, სტუდენტებისთვის საერთაშორისო გამოცდილების გაზიარება, ინოვაციური და ტექნოლოგიური პროექტების გაცნობა, ასევე ახალგაზრდების ჩართულობის ხელშეწყობა საერთაშორისო საგანმანათლებლო და კვლევით ინიციატივებში.
ბნუ-ს ადმინისტრაციის წარმომადგენლებმა სტუმრებს გააცნეს ბნუ-ს საგანმანათლებლო პროგრამები, საერთაშორისო თანამშრომლობის მიმართულებები და სტუდენტური შესაძლებლობები. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ახალგაზრდების ჩართულობას საერთაშორისო პროექტებში, მათ შორის საგანმანათლებლო პროგრამებსა და ტექნოლოგიურ კონკურსებში. ასევე, ბნუ-ს სტუდენტთა და პროფესიულ სტუდენტთა თვითმმართველობის წევრებმა სტუმრებს გაუზიარეს ინფორმაცია სტუდენტური ცხოვრების, ახალგაზრდული აქტივობებისა და საერთაშორისო შესაძლებლობების შესახებ.
დელეგაციის წევრებმა წარმოადგინეს საკუთარი უნივერსიტეტის მიერ განხორციელებული STEAM მიმართულების პროექტები და სტუდენტური ინიციატივები.
ვიზიტის ფარგლებში სტუმრებმა დაათვალიერეს ბნუ-ს სასწავლო და მატერიალურ-ტექნიკური ინფრასტრუქტურა, მათ შორის, სასწავლო აუდიტორიები, სიმულატორები და სტუდენტური სივრცეები.
მხარეებმა მზადყოფნა გამოთქვეს მომავალში გააძლიერონ თანამშრომლობა ერთობლივი სტუდენტური გუნდებისა და საერთაშორისო პროექტების განვითარების მიმართულებით.

On May 12, 2026, a delegation from Recep Tayyip Erdoğan University, consisting of university staff and students, paid a working and educational visit to Batumi Navigation University. The visit was carried out within the framework of an international Study Visit for students and staff.
The purpose of the visit was to deepen cooperation between the two universities, share international experiences with students, introduce innovative and technological projects, and promote youth engagement in international educational and research initiatives.
Representatives of the BNU administration introduced the guests to BNU’s educational programs, directions of international cooperation and student opportunities. Special attention was paid to youth involvement in international projects, including educational programs and technological competitions. Additionally, members of the BNU Studentს and Vocational Studentს Self-Government shared information regarding student life, youth activities and international opportunities.
The members of the delegation presented STEAM-oriented projects and student initiatives implemented by their university.
As part of the visit, the guests toured BNU’s academic and material-technical infrastructure, including lecture rooms, simulators and student spaces.
Both parties expressed their readiness to strengthen future cooperation in developing joint student teams and international projects.