ბნუ-ს სტუდენტები ახალგაზრულ ფესტივალზე
2026 წლის 9 მაისს, ბნუ-ს სტუდენტებმა და პროფესიულმა სტუდენტებმა მონაწილეობა მიიღეს მასშტაბურ ახალგაზრდულ ფესტივალში – „სტუდფესტი 2026“.
პროექტი საქართველოს სხვადასხვა საუნივერსიტეტო ქალაქში მიმდინარეობს და მასში ავტორიზებული უმაღლესი და პროფესიული სასწავლებლების ახალგაზრდები არიან ჩართულები.
ბნუ-ს სტუდენტებმა მონაწილეობა მიიღეს სპორტულ, საგანმანათლებლო და კულტურულ ღონისძიებებში.
პროექტი ხელს უწყობს ახალგაზრდების პიროვნულ განვითარებას, გუნდურ მუშაობას, ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციასა და მოხალისეობრივი ინიციატივების წახალისებას.
ფესტივალი ხორციელდება საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს, სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტოს, ქალაქ თბილისის მერიისა და საქართველოს სტუდენტური ორგანიზაციების ასოციაციის ორგანიზებით.

BNU Students at the Youth Festival
On May 9, 2026, higher education and vocational students from BNU participated in the youth festival, "StudFest 2026."
The project takes place across various university cities in Georgia, involving young people from authorized higher and vocational educational institutions. During the festival, BNU students actively took part in a wide range of sports, educational and cultural activities.
The initiative promotes personal development, teamwork, a healthy lifestyle and the encouragement of volunteer initiatives among youth.
The festival is organized by the Ministry of Education, Science, and Youth of Georgia, the LEPL Youth Agency, Tbilisi City Hall and the Association of Georgian Student Organizations.