ბნუ-ს სტუდენტებმა საქველმოქმედო საფეხბურთო მატჩში მიიღეს მონაწილეობა
2026 წლის 28 აპრილს, ბნუ-ს სტუდენტთა და პროფესიულ სტუდენტთა თვითმმართველობის მხარდაჭერით, ბნუ-ს სტუდენტებმა და პროფესიულმა სტუდენტებმა მონაწილეობა მიიღეს ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტურ თვითმმართველობასთან ერთად ორგანიზებულ ამხანაგურ საფეხბურთო მატჩში, რომლის მთავარი მიზანი ქველმოქმედება იყო.
ღონისძიება სპორტული შეჯიბრების ფარგლებს გასცდა და ახალგაზრდების სოციალური პასუხისმგებლობისა და თანამოქალაქეების მხარდაჭერის მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი. მატჩზე გაყიდული თითოეული ბილეთი საქველმოქმედო მიზნებს მოხმარდება, რის შედეგადაც გულშემატკივრებისა და მონაწილეების მხარდაჭერა კეთილ საქმეში რეალურ წვლილად იქცევა.
მატჩი ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გუნდის გამარჯვებით დასრულდა, თუმცა ღონისძიების მთავარი გამარჯვება ქველმოქმედების იდეისა და ახალგაზრდების ერთიანობის დემონსტრირება იყო.
ბნუ-ს ბნუ-ს სტუდენტთა და პროფესიულ სტუდენტთა თვითმმართველობა აქტიურად განაგრძობს ისეთი პროექტებისა და ღონისძიებების მხარდაჭერას, რომლებიც ახალგაზრდებში სოციალური პასუხისმგებლობის, თანამშრომლობისა და აქტიური მოქალაქეობის კულტურის განვითარებას უწყობს ხელს.

On April 28, 2026, with the support of the Student and Vocational Student Self-Government of BNU, BNU students and vocational students took part in a friendly football match organized together with the Student Self-Government of Batumi Shota Rustaveli State University, the main purpose of which was charity.
The event went beyond a sports competition and highlighted the importance of social responsibility and supporting fellow citizens among young people. Each ticket sold at the match contributed to charitable purposes, turning the support of fans and participants into a meaningful act of goodwill.
The match ended with the victory of the Batumi Shota Rustaveli State University team; however, the main success of the event was the demonstration of the idea of charity and the unity of young people.
The BNU Student and Vocational Student Self-Government continues to actively support projects and events that foster social responsibility, cooperation and a culture of active citizenship among young people.