დუბროვნიკის მეხუთე საერთაშორისო ეკონომიკური ფორუმი 02.07.2021
2021 წლის 2 ივლისს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის პროფესორმა გიორგი გაბედავამ მონაწილეობა მიიღო დუბროვნიკის უნივერსიტეტის (ხორვატია) მიერ ორგანიზებულ მეხუთე საერთაშორისო ეკონომიკურ ფორუმში „გლობალური გამოწვევები, კრიზისის მენეჯმენტი და მდგრადი განვითარება “(5th Dubrovnik International Economic Meeting - DIEM „GLOBAL CHALLENGES, CRISIS MANAGEMENT AND SUSTAINABLE DEVELOPMENT “).
ფორუმზე წარსადგენად ბნსუ-ს პროფესორმა ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის პროფესორებთან ერთად მოამზადა სამეცნიერო ნაშრომი თემაზე „ Outsourcing Of Ship Management“, აღნიშნულ თემაზე გაკეთდა მოხსენება ფორუმის შესაბამის სესიაზე.
ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიიდან ბნსუ-ს პროფესორთან ერთად ნაშრომზე მუშაობდა: ასოცირებული პროფესორი ნანული ჭარბაძე; ასოცირებული პროფესორი ლეილა ხარძინა და მოწვეული მასწავლებელი ნატალია ჯიჯავაძე.
აღნიშნული ფორუმი ხორვატიის რესპუბლიკის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პატრონაჟით განხორციელდა.

On July 2, 2021, George Gabedava, Professor of the Batumi Navigation Teaching University, participated in the 5th International Dubrovnik International Economic Meeting - DIEM „GLOBAL CHALLENGEN, CRIS DEVELOPMENT “.
To be presented at the forum, the BNTU professor together with the professors of the Batumi State Maritime Academy prepared a scientific paper on "Outsourcing Of Ship Management", a presentation on this topic was made at the relevant session of the forum.
From the Batumi State Maritime Academy, the following professors have been worked on the paper with a BNTU professor:Associate Professor Nanuli Tcharbadze; Associate Professor Leila Khardzina and Invited Teacher Natalia Jijavadze.
The forum was held under the auspices of the Ministry of Education and Science of the Republic of Croatia.