DUGEOR-ის კონსორციუმის შეხვედრა თელავში
2025 წლის 10-11 ივნისს, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა ევროკავშირის ერაზმუს+ პროექტ DUGEOR-ის კონსორციუმის მორიგი შეხვედრა.
შეხვედრის პირველ დღეს საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტრომ წარადგინა უმაღლესი განათლების შესახებ კანონში ცვლილებების პროექტი. განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა მონაწილეებს გააცნო დუალური უმაღლესი განათლების აკრედიტაციის სტანდარტების შექმნის რეკომენდაციები.
ბნსუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელმა, პროფესორმა გიორგი გაბედავამ პროექტის პარტნიორებს წარუდგინა ხედვა პრაქტიკული კომპონენტის დოკუმენტაციის, შეფასების შაბლონებისა და მონიტორინგის ინსტრუმენტების შესახებ.

Consortium Meeting of the DUGEOR Project in Telavi
On June 10–11, 2025, the next consortium meeting of the EU-funded Erasmus+ project DUGEOR was held at Telavi State University.
On the first day of the meeting, the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia presented a draft of proposed amendments to the Law on Higher Education. The National Center for Educational Quality Enhancement introduced recommendations for the development of accreditation standards for dual higher education.
Professor George Gabedava, Head of the International Relations Service at BNTU, presented to project partners a vision regarding documentation of the practical component, evaluation templates and checklist tools.
The second day of the meeting was dedicated to an open discussion and project administration issues.