ERASMUS+ ვიზიტი ბნსუ-ში
2022 წლის 15-19 ივნისს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტს სამუშაო ვიზიტით ვროცლავის ლოგისტიკისა და ტრანსპორტის საერთაშორისო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები (დიმიტრი მარმურა; ჯერზი ტრიკა) სტუმრობდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში გახსნით შეხვედრაზე ბნსუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა სტუმრებს და ბნსუ-ს პერსონალს წარუდგინა პრეზენტაცია ბნსუ-ს საქმიანობისა და დაგეგმილი სამუშაოების შესახებ. ამევე, შეხვედრაზე სტუმრებმა წარადგინეს პრეზენტაცია ვროცლავის ლოგისტიკისა და ტრანსპორტის საერთაშორისო უნივერსიტეტის შესახებ. შეხვედრის დასასრულს გაიმართა დისკუსია.
ვიზიტის ფარგლებში სტუმრები შეხვდენენ ბნსუ-ს რექტორს ბატონ პარმენ ხვედელიძეს, მხარეებმა თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობები განიხილეს.
ვიზიტის ფარგლებში სტუმრებმა ცალკე სამუშაო შეხვედრები გამართეს ბნსუ-ს ტექნოლოგიური უზრუნველყოფის და კომუნიკაციის სამსახურის უფროსთან მიხეილ ბარიშნიკოვთან და საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსთან გიორგი გაბედავასთან. მხარეებმა ერთმანეთს გამოცდილება გაუზიარეს და დაგეგმეს სამომავლოდ ერთობლივი აქტივობები.
ასევე, სტუმრებისთვის დაიგეგმა კულტურული ღონისძიება, რომლის ფარგლებშიც სტუმრებმა დაათვალიერეს ბათუმის ღირშესანიშნაობები.

ERASMUS + Visit to BNTU
On June 15-19, 2022, representatives (Dzmitry Marmura; Jerzy Tryka) of the International University of Logistics and Transport in Wroclaw had a working visit to the Batumi Navigation Teaching University.
During the opening meeting, the Head of the BNTU International Relations Service gave a presentation to the guests and the BNTU staff on BNTU's activities and planned work. Also, the guests made a presentation at the meeting on the the International University of Logistics and Transport in Wroclaw. A discussion was held at the end of the meeting.
During the visit, the guests met with Mr. Parmen Khvedelidze, Rector of BNTU, and the parties discussed the possibilities of deepening cooperation.
During the visit, the guests held separate working meetings with Mikheil Baryshnikov, Head of the BNTU Technological Support and Communication Service, and George Gabedava, Head of the International Relations Service. The parties shared their experiences and planned joint activities for future.
Also, a cultural event was planned for the guests, within the framework of which the guests visited the Sightseeing of Batumi.
The visit was carried out within the framework of ERASMUS + International Credit Mobility (Training Purpose) programme.